Tag Archives: тешко детство

(ФОТО) Тажна исповед на братот: „Принцезата Диана ја чекаше мајка си на прагот но таа никогаш не дошла“

Никогаш не прежалената принцеза Дијана, чија 23-годишнина од смртта беше одбележана минатиот месец, се чини дека никогаш не престанала да ги пополнува колумните во весниците. Помалку познати детали за нејзиното несреќно детство изјавил за Times”, братот на принцезата Дајана, Чарлс Спенсер. Дајана Франсис Спенсер е родена на 1 јули 1961 …

Повеќе »

(ФОТО) Овој дечко на богатите деца од Инстаграм им наплаќа по 2.000 евра по фотографија за да ги објави!

Во 2012. година, тогаш 19. годишниот Џејмс Исон од својот стан во Оксфорд објавил фотографија од 15-годишниот Захари Дел, син на компјутерскиот милијардер Мајкл Дел, во приватниот авион на неговиот татко на пат кон Фиџи. Тоа беше првиот пост на профилот кој подоцна стана еден од најпопуларните, но понекогаш и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од сирачиња до милионери: Нивниот живот е големо финале – Запознајте ги вистинските јунаци на Мундијалот!

Крпени топки, искинати патики, отфрленост од општеството, солзи и тага… Какво клише за сите приказни на познатите фудбалери кои од ден во ден се натпреваруваат кој имал потажно детство, кој повеќе страдал,а секој од нив имал некој дедо кој секогаш верувал во нив и во глава им всадил неколку зборови …

Повеќе »

(ФОТО) Тагата ги поврзала: Откриени тајни за болното детство и љубовната приказна на принцот Хари и Меган Маркле

Дали судбината си го направила своето, или станува збор за обична случајност, одлучете сами! Меган Маркле и принцот Хари се запознале летото 2016. година, а зошто популарниот „трет по ред“ наследник на британскиот престол така бргу се вљубил е прашање кое многумина интригира. Принцот и’ самиот рекол, штом ја запознал …

Повеќе »