Tag Archives: терезија

Вечерва е полна Месечина во Девица: Овие три хороскопски знаци ги очекуваат големи промени

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Периодот на полна Месечина во хороскопскиот знак на Девица е време на самоанализа, преиспитување на сопствените навики и донесување мудри одлуки. Според астролозите, ова е особено поволно време за …

Повеќе »

Три хороскопски знаци на кои периодот на Терезија им носи среќа во љубовта

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Со првиот ден од есента, влеговме во сезоната на Терезија, кој трае до 22 октомври. Влијанието на хороскопскиот знак кој симболизира рамнотежа и хармонија, ќе им помогне на многумина …

Повеќе »

Совршен пар: Хемијата помеѓу овие два хороскопски знаци е најголема!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Според астрологијата, овие два знака ја прават идеалната комбинација… И’ кога станува збор за љубовта, астролозите секогаш ги издвојуваа двата знака дека заедно сочинуваат најдобри пар хороскопи. Станува збор …

Повеќе »

Најзлобни знаци на Зодијакот – проверете дали сте меѓу нив!

Овните мислат дека се баш секогаш во право и обожуваат да го слушаат звукот на сопствениот глас. Лавовите самите на себе си се најголеми обожаватели, а Јарците сакаат да имаат се под контрола и доста се ладни Најарогантни и најзлобни знаци во хороскопот дефинитивно не се Раковите, Девиците, Водолиите и …

Повеќе »