Tag Archives: теретана

(ВИДЕО) Новак помага: На колегите им дава терени, теретани, храна…

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во светот, нашол начин да им помогне на колегите тенисери и нивните тренери за време на паузата. Ѓоковиќ ја отворил вратата на својот тениски центар, каде инсталирал три дополнителни балони, со кои ќе може да се користи и теретаната. Многу српски тенисери ќе можат да тренираат …

Повеќе »

„Теретана“ се прогласила за црква за да избегне затворање

Популарната спортска сала во Краков, Полска, успеача да остане отворена и покрај новите мерки против ширењето на коронавирусот, прогласувајќи се за продавница во која луѓето можат да „тестираат“ опрема за одредена сума, но и црква која нуди „верски состаноци“ за промовирање на здрав начин на живот. За време на викендот, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Фотките од убавата докторка станале хит бидејќи никој не верува како изгледа НЕЈЗИНОТО ТЕЛО!

ДОКТОРКА и вљубеничка во фитнес станала ѕвезда на социјалните мрежи бидејќи луѓето се импресионирани од нејзината мускулатура. Јуан Херонг (30) започнала пред вежбање пред две години затоа што сакала да изгледа посилно. Јуан работи како лекар во кинеската клиника за традиционална медицина во Кингдао, источно од кинеската провинција Шандонг. View …

Повеќе »

(ФОТО) Ништо не е случајно: Нов предизвик за Елена Ристеска!

Покрај бројните обврски и активности нашата позната пејачка наоѓа време и за физичка активност… Да се биде во форма е неопходно за секоја естрадна личност, посебно за интерпретаторите кои секогаш треба да се во форма и кондиција. Така и Елена Ристеска, иако е во фаза на подготовка на свој козметички …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОЈ НЕ ВЕРУВА КОЛКУ ГОДИНИ ИМА ОВАА БАБА:„Мажите се изненадуваат кога ќе ме видат!“

Бабата на четири внучиња. Алејандра Лабастидо-Шапиро, изгледа толку младо што многумина мислат дека таа и нејзината 32. годишна ќерка се всушност сестри. Благодарение на родителите кои ја едуцирале за здравата исхрана, 55. годишната жема на ваквиот начин на исхрана е посветена уште од својата десетта година. View this post on …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак Ѓоковиќ го уништил подот во теретана на Ролан Гарос!

Утре започнува вториот Грен слем во годината, Ролан Гарос во Париз, а првиот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, започнал со интензивните тренинзи… View this post on Instagram Bonjour new Chatrier 😍 first practice in Paris with @marincilic #RolandGarros 📷 Nicolas Gouhier / FFT A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се допирал гледајќи жена која вежбала па добил забрана на пристап во теретаната:„Апсолутно дно од однесување“

Мажот кој е уловен како се самозадоволува гледајќи жена која прави клекнувања сега добил доживотна забрана за пристап на теретаната во која се случил овој инцидент. Ситуацијата ја разоткрила корисничка на теретаната која забележала дека мажот раката ја држи во гаќичките и ја набљудувал девојката која пред него прави клекнувања. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фчерашни новости открива:Како пратениците ја користат теретаната во Собранието!?

Фчерашни новости ексклузивно влегоа во теретаната на Собранието за да видат како се искористени нејзините капацитети од страна на пратениците. Од нерешиви мистерии, Фчерашни откриваат зошто реизот на исламската верска заедница ги нарече Македонците дивјаци. Епизодата не би била тоа што е ако првата берберска ножица во градот, Путец, не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Силвестер Сталоне „растура“ во теретана подготвувајќи се за ново продолжување на Рамбо!

Легендарниот глумец Силвестер Сталоне секојдневно вежба за да биде во што подобра форма за улогата на Рамбо. Објавувајќи видео на кое „ги пумпа“ мускулите, покажал дека и на 72. години е во завидна форма. View this post on Instagram Getting ready for Rambo, Totally immersed in it! 100%. welcome to …

Повеќе »