Tag Archives: терен

(ВИДЕО) Златен ретривер и германски овчар се скарале поради креветот – снимката е ХИТ!

СОПСТВЕНИЦИТЕ на Златниот ретривер Бејли и германскиот овчар Роки ја снимиле нивната кавга околу креветот. Имено, Бејли влегол во собата и го пронашол Роки на својот кревет. Веднаш го оттурнал, но Роки не сакал да се предаде без борба. Секој влечел на своја страна неколку минути, а сопствениците снимиле урнебесна …

Повеќе »

(ФОТО) Финалето на ЛШ го одбележа голем скандал: Атрактивна навивачка влетала на теренот и го прекинала натпреварот а сега се знае и зошто!

Повеќе отколку интересен детал се случил кон средината на првото полувреме на финалето на Лига на шампионите. Една навивачка, акао што веќе станал и обичај вна големите дуели, во боди влетала на теренот и го прекинала финалето. Обезбедувањето бргу реагирало и „ја отстранило“ од теренот. Таа на бодито имала реклама …

Повеќе »

(ВИДЕО) Работата е вон контрола: Деца ширум светот го изведуваат „Предизвикот на Нејмар“ и ја исмејуваат бразилската ѕвезда

Исмејувањето на Нејмар од социјалните мрежи преминало и на фудбалските терени. Една од најзабавните приказни од ова Светско првенство сигурно е случајот Нејмар. Бразилецот толку не се прослави со своите игри и голови на СП колку со славното валкање по теренот, што не им „избегало“ на фановите ширум светот. Можеби …

Повеќе »