Tag Archives: телефони

Апел за помош: Да му помогнеме на Марко

Подолу на сликата е нашиот другар Марко, кој има 25 години и се соочува со 4-ти степен на канцер, се наведува во апелот на социјалните мрежи. За негово лекување кое ќе се случува во Франција се потребни парични средства од износ 150.000 евра. Секоја помош е добродојдена и секој кој …

Повеќе »

Да ја покажеме нашата ХУМАНОСТ и телефонски да донираме за младиот Јани Иванов кој се бори за живот!

Да ја покажеме нашата ХУМАНОСТ и телефонски да донираме за младиот Јани Иванов кој се бори за живот!Борбата за младиот Јани Иванов кому одморот во Грција му се претворил во пекол продолжува – воведени се и телефонски броеви преку Телеком и А1 преку кои може да се помогне… Драги хумани …

Повеќе »

Лаги што мажите најчесто им ги кажуваат на своите жени

Не е тајна дека многу мажи честопати им кажуваат на своите сопруги и девојки разни лаги. Некои го прават тоа за да избегнат кавги и расправии, а некои затоа што кријат нешто. Иако лажењето во врска или брак не е прифатливо однесување, експертите за врска тврдат дека многу од лагите …

Повеќе »

(ФОТО) МЕГАН И ХАРИ НЕМААТ МИР: Полицијата дури 9. пати морала да интервенира на нивниот имот

ПРИНЦОТ Хари и неговата сопруга Меган Маркл биле принудени да контактираат со чуварите на дневниот ред дури девет пати во последните неколку месеци, според официјалните податоци. Според податоците добиени од Асоцијацијата за печат, според законите за слобода на информации, властите реагирале на повиците, а извештаите се однесувале на телефонски барања, …

Повеќе »

Што сè ни носат Галакси С10 (Galaxy S10) телефоните?

Самсунг Галакси С10 серијата на уреди забележа рекордни резултати во претпродажниот период, а само во нашиот регион остварен е 40% подобар резултат во однос на продажбата споредбено со Галакси С9. Кога зборуваме за резултатите остварени надвор од нашето поднебје, забележана е поголема продажба во однос на било кој друг паметен …

Повеќе »