Tag Archives: техники

Научете да се опуштите – прв чекор е да ги ЗАТВОРИТЕ ОЧИТЕ

Не можеме да ги избегнеме сите извори на стрес, но можеме да научиме како да се опуштиме. Без оглед на тоа колку сте сигурни дека можете да се справите со проблемите и грижите и дека секогаш ве води здравиот разум, докажано е дека стресот зема данок. Затоа е важно човекот …

Повеќе »

Овој третман им помага на жените да доживеат оргазам

Сексуалната дисфункција кај жените (FSD) вклучува проблеми со достигнување оргазам, сексуална интеракција или со болка за време на односот. Од ФСД,патат 50 проценти од жените. Сепак, експертите најдоа алтернативен начин за подобрување на сексуалниот живот. Постои голема разлика кога станува збор за постигнување на климакс кај мажите и жените. Имено, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кристи Бринкли (64) открила нов метод за негување!

Бившиот супер модел од 80. ттите, Кристи Бринкли, е доказ дека годините се навистина само бројка. Атрактивната русокоса која во текот на кариерата снимила 500. насловни страни за магазини секогаш повторно не изненадува со својот младешки изглед, токму како што тоа го направила и за време на гостувањето во емисијата …

Повеќе »