Tag Archives: татко и син

Приказна што ме допре и погоди: Работите никогаш не се како што изгледаат!

Имам многу непријатна положба – да разговарам за луѓе и ситуации без да знам што е зад нив. Уште полошо – јас правам проценки, се потсмевам и дури ги судам. Претпоставувам дека многу луѓе го прават тоа. А не треба. Кога ја прочитав оваа приказна, се сетив на сите такви …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали ја видовте претставата на татко и син која воодушевила 18. милиони луѓе?

Немојте да пропуштите! Кога го погледнавме видеото ни беше јасно зошто на Фејсбук го погледнале скоро 18. милиони луѓе и веруваме дека на сите, после овие неколку неодоливи минути, уште долго насмевката им останала на лицето како и веселиот ритам во телото. За се’ е виновен таткото кој, за чудо, …

Повеќе »

(ФОТО) Новак реши да го покаже лицето на синот: Вака Стефан Ѓоковиќ го поздравува светот!

Иако се претпоставува дека Новак и Стефан патуваат во Абу Даби, се поставува  прашањето каде се мама Јелена и Тара, и дали и тие две ќе бидат со нив, бидејќи следната дестинација ќе биде Австралија и првиот Грен слем во сезоната. Најдобриот српски тенисер со својот тригодишен наследник направи селфи во …

Повеќе »

(ФОТО) Најубавите фотки од Роналдо и неговиот наследник

До скоро Кристиано Роналдо Јуниор беше единственото дете на најдобриот фудбалер на светот, кој тргна по неговите стапки. Јуниот доби братче и сестричка, а сега за еден месец очекува уште едно братче или сестричка, но неговите мигови со татко му Кристиано Роналдо ќе останат за памтење… Освен што е еден …

Повеќе »