Tag Archives: татјана стојановска

(ФОТО) МАКЕДОНСКИ ПОЗНАТИ ДАМИ СМЕЛО порачуваат: „Погледни зад градникот“

Биди храбра и погледни зад градникот! Тоа е пораката на шесте дами: Александра Илиева, Тамара Ристовска, Катерина Шехтанска, Дани, Татјана Стојановска и Искра Канзурова, кои со поддршка на Lisca одлучија да ги мотивираат сите жени да се соочат со предизвикот на борбата против ракот на дојката. Нивната порака, сублимирана во …

Повеќе »

(ФОТО) Откријте сами дали годините оставиле трага на првата „Мис на Македонија“ – Татјана Стојановска?

Првата Мис на Македонија од 1992. година ќе ја памтиме по многу нешта а од денешен аспект ќе ја почитуваме како најдобар и професионален презентер кој со години на малите екрани ни донесува вести… Поранешната мисица Татјана Стојановска, која младите ја знаат само како ТВ-презентерката Татјана го минувала летниот одмор …

Повеќе »

(ФОТО) Татјана Стојановска во 1992. стана „Мис на Македонија“:Погледнете ја во бикинито од изборот!

Во нашата држава се имаат организирано многу избор за Мис, но секогаш се памти она првото што се случило и која била најубавата Мкедонка. Неа пак ја гледаме секоја вечер и не можеме да не и се восхитуваме… Татјана Стојановска е една од најпознатите и најдобрите ТВ презентерки во нашата …

Повеќе »