Tag Archives: танц

(ВИДЕО) Натпреварувач без нога настапил со патерици и го расплакал жирито на „Британија има талент“

Во една од последните аудиции на шоуто „Britain’s Got Talent“, среќата си ја пробал млад човек од Јужна Африка. Муса Мота е 27-годишник кому како тинејџер му бил дијагностициран рак и морала да му биде ампутирана едната нога. Бидејќи повеќе не можел да игра фудбал, решил да се занимава со …

Повеќе »

(ФОТО) МНОГУМИНА ВООДУШЕВИЛА – Жизел Бундхен во секси танц на шипка претставува нова соработка со брендот Arezzo

Бразилската манекенка Жизел Бундхен вчера објави фотографија на својот Инстаграм профил, споделувајќи ја својата соработка со модниот бренд Arezzo. View this post on Instagram A post shared by Instagram Oficial da Arezzo (@arezzo) Имено, во содржината што на Инстаграм ја сподели овој бренд за обувки, познатата манекенка танцува околу шипка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Синот и ја исполнил ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА на мајка си: Емотивно видео кое многумина расплакало

Млад човек ја исполнил последната желба на својата мајка, која боледувалаа од амиотрофична латерална склероза (АЛС), танцувајќи со неа на неговата свадба Сонот на Тери Хајтауер бил да присуствува на свадбата на нејзиниот син во Арингтон, Тенеси. Поради болеста која и била откриена во декември 2019. година, таа воопшто не …

Повеќе »

(ВИДЕО) КУЧЕ станало ЅВЕЗДА НА УРНЕБЕСНИОТ семеен ВИДЕО ТАНЦ: „Никогаш посилно не сум се смеел“

Семејството кое сакало да се испроба во популарниот танц на ТикТок, наишло на интернет слава, но не поради нивната вештина, туку поради нивниот миленик кој решил да се вклучи. Писателот и комичар В. С. Филдс еднаш рече: „Никогаш не работи со деца или животни“. Иако почина пред повеќе од 70. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Згодна девојка направила БУМ на улица: МИЛИОНИ ја барале на мрежите поради тоа што го направила

И, ја нашле! Лук Силва, уличен пејач од Лондон, експресно дочекал помош од ТикТокерите и сега го знае идентитетот на девојката која толку многу го фасцинирала. Имено, додека тој настапувал пред некоја вечер, таа млада дама му се приближила од страна, облечена во речиси проѕирно мини здолниште, а Силва веднаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) „СО ТАНЦ“ до олтарот: Младоженецот и пријателите ги воодушевиле присутните со кореографијата!

На интернет се појави видео снимено на свадба. Имено, младоженецот е професионален танчер, па решил да стигне до олтарот танцувајќи со своите пријатели. Наместо вообичаената прошетка, тие осмислиле кореографија која ги воодушевила сите присутни. View this post on Instagram A post shared by Gustavo Durso Aleixo 🇧🇷 (@gustavodurso) Фото: Принтскрин/Instagram

Повеќе »

(ВИДЕО) СО ТАНЦ ПРОТИВ БОЛКИ: Бразилски доктор танцува со трудниците за да им ги олесни болките

На социјалните медиуми тој веќе ги освоил симпатиите на многумина… Бразилскиот лекар на креативен начин им ги олеснува болките на неговите бремени пациенти. Тој веќе ги освоил симпатиите на многумина на социјалните мрежи поради неговиот метод за релаксирање на бремените жени. Имено, лекарот танцува со своите пациентки и на тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОЗИТИВА – Ентони Хопкинс Оскарот го прославил со танц со Селма Хаек

Актерот Ентони Хопкинс (83) освојувањето на Оскарот го прославил со танц со актерката Селма Хајек, а видеото беше објавено на социјалните мрежи. Хопкинс ја освои наградата за најдобра машка главна улога во филмот „Татко“. Со песната „Dance me to the end of love“ од Леонардо, Селма и Ентони танцувале во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овој бебуш спие во длабок сон, но само додека не почне музиката: Се случува најслатката работа што ќе ја видите денес!

Нема подобар начин од овој да се започне денот. Ова бебе спие, но кога ќе дојде време за будење, родителите знаат како да го расположат. На мобилен телефон пуштаат музика и забавата започнува! Погледнете во каков ритам се буди ова бонбонче: Baby wakes up dancing Gepostet von James Coleman Jr. …

Повеќе »