Tag Archives: тамара тодевска

(ВИДЕО) За поубави празници: Слушнете ја „Вечниот Бог“ испеана од нашите музички ѕвезди

Можеби никогаш подобро не звучела една од најубавите божиќни песни „Вечниот Бог“, испеана од ѕвездите од македонската музичка естрада и дечињата од „Златно славејче“. Елена Ристеска, Влатко Лозаноски, Тамара Тодевска, Даниел Кајмакоски, момците од Некст Тајм, Димитар Андоновски и Викторија Лоба направија вистинско ремек дело кое нема да ве остави …

Повеќе »

(ВИДЕО) Преслушајте ги најубавите македонски новогодишни песни!

Време е за домашна музика, а во овој период од годината веројатно имате чувство дека сите новогодишни хитови се странски. Но, ние имаме прекрасни тематски македонски песни на кои вреди да се потсетите и за момент да се вратите во минатото. Преслушајте ги најубавите новогодишни македонски песни и изберете си …

Повеќе »

(ФОТО) Каде е Скопје: Прашува Тамара Тодевска со фотки од Водно?

Секојдневното загадување на воздухот во Скопје е причина и познатите личности јавно да го кренат својот глас протв згадувњето кое од ден на ден е се’ пострашно… На своите профили на социјалните мрежи поп-пејачката Тамара Тодевска објави неколку фотографии сликани на Водно. На фотографиите се гледаат нејзината ќеркичка Хана и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонската поп естрада за децата – коледарчиња ја испеа божикната песна „Вечниот Бог“

Пејачи од македонската поп естрада во пресрет на Бадник и Божик се здружија и направија освежена верзија на една од најпознатите божиќни песни во православниот свет „Вечниот Бог“. Освен Елена Ристеска, Тамара Тодевска, Димитар Андоновски и Некст тајм, кои втор пат се вклучени во проектот инициран од Бигорскиот манастир што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тамара Тодевска откри како се журка Хана!

Горда, како и сите мајки, но Тамара Тодевска, ретко споделува фотки од ќерката Хана. Сепак, и таа сакала да сподели момент од забавувањето на Хана… Од она што засега се гледа од приложеното… талентот Хана ќе да го наследила од женската страна! Баба, дедо, тета, мама… сите се по музиката, …

Повеќе »