Tag Archives: тамара тодевска

(ФОТО) Тамара Тодевска прекрасна идна мама: Хана ќе добие братче или сестричка!

Македонската пејачка Тамара Тодевска во саботата заедно со сопругот Александар и нивната ќерка Хана присуствуваа на свадба. За оваа прилика, Тамара се одлучи за долга бело- розова тоалета во која го покаже трудничкото стомаче, а покрај нејзиниот сопруг изгледаше прекрасно. Вистинска ѕвезда, по невестата, беше и малата Хана која беше …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Како минуваат годините: Тамара го прослави вториот роденден на ќерката Хана

Како вчера да беше кога популарната пејачка Тамара Тодевска на свет ја донесе ќерката Хана, но… Тамара Тодевска и Александар Димитровски – Мачка го прославија вториот роденден на ќеркичката Хана. Темата на детската роденденска забава била Мини Маус, а славната пејачка и малото девојче беа облечени во складни стајлинзи кои …

Повеќе »

(ФОТО) Душегрижниците коментираат за изгледот на Тамара: Младата мајка „се преполови“!

Не е тајна дека нашата популарна поп-пејачка Тамара Тодевска по породувањето напорно работеше на тоа да ја врати линијата како претходно, па дури и во подобра форма. На социјалните мрежи таа редовно ги објавуваше третманите кои ги применува на себе, а по скоро две години од раѓањето на Хана, таа …

Повеќе »

(ФОТО) Новогодишното издание на „Се или ништо“ открило незгода на Тамара поради која завршила со 20. конци на главата“

Први јануари во Новата 2018. година за Тамара Тодевска почна со учеството во популарниот квиз „Се или нешто“ на гости кај Лила Филиповска. Како и секоја година, таа и оваа во квизот учествуваат познати Македонци, а овој пат таа улога и припадна на Тамара која се натпреваруваше во име на …

Повеќе »

(ВИДЕО) За поубави празници: Слушнете ја „Вечниот Бог“ испеана од нашите музички ѕвезди

Можеби никогаш подобро не звучела една од најубавите божиќни песни „Вечниот Бог“, испеана од ѕвездите од македонската музичка естрада и дечињата од „Златно славејче“. Елена Ристеска, Влатко Лозаноски, Тамара Тодевска, Даниел Кајмакоски, момците од Некст Тајм, Димитар Андоновски и Викторија Лоба направија вистинско ремек дело кое нема да ве остави …

Повеќе »

(ВИДЕО) Преслушајте ги најубавите македонски новогодишни песни!

Време е за домашна музика, а во овој период од годината веројатно имате чувство дека сите новогодишни хитови се странски. Но, ние имаме прекрасни тематски македонски песни на кои вреди да се потсетите и за момент да се вратите во минатото. Преслушајте ги најубавите новогодишни македонски песни и изберете си …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонската поп естрада за децата – коледарчиња ја испеа божикната песна „Вечниот Бог“

Пејачи од македонската поп естрада во пресрет на Бадник и Божик се здружија и направија освежена верзија на една од најпознатите божиќни песни во православниот свет „Вечниот Бог“. Освен Елена Ристеска, Тамара Тодевска, Димитар Андоновски и Некст тајм, кои втор пат се вклучени во проектот инициран од Бигорскиот манастир што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тамара Тодевска откри како се журка Хана!

Горда, како и сите мајки, но Тамара Тодевска, ретко споделува фотки од ќерката Хана. Сепак, и таа сакала да сподели момент од забавувањето на Хана… Од она што засега се гледа од приложеното… талентот Хана ќе да го наследила од женската страна! Баба, дедо, тета, мама… сите се по музиката, …

Повеќе »