Tag Archives: тамара тодевска

(ФОТО) Се „крчка“ евровизиската „Proud“ на Тамара: Ветениот термин помина – Кога конечно ќе ја чуеме?

При најавата на дневникот на МРТ дека Тамара Тодевска е избрана за претставничка на Македонија на „Песна на Евровизија“ во Израел беше најавено дека песната ќе ја слушнеме во втората половина на февруари (најавата беше на осми минатиот месец). Но, помина и март а од песната ниту трага ниту глас… …

Повеќе »

Тамара Тодевска во Тел Авив ќе пее „Proud“

Песната со работен наслов „Proud“ на авторскиот тим во состав Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветкоски во изведба на Тамара, ќе ја претставува Македонија на годинашниот Избор за песна на Евровизија во Тел Авив, Израел. Ова беше одлучено од консултативното тело на МРТ по иницијатива на Тамара на вчерашното …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вака не гледаат во Европа – Северна Македонија:Тамара Тодевска избрана за Евровизија 2019

„Македонскиот национален сервис, МКРТВ интерно ја избра Тамара Тодевска да оди во Тел Авив на Евровизискиот избор за песна за 2019. година. За неа тоа ќе биде четврти настап на евровизиската сцена, пишува на официјалниот сајт за Евровизија 2019. година. Потоа ги набројуваат сите настапи на Тамара Тодевска на евровизиската …

Повеќе »

(ФОТО) Бебиња кои донесоа радост на македонската естрада:И’ кога е најтешко со нив е полесно и најубаво!

Колку и да ни се случуваат неправди, или доживуваме трагични моменти…има едни малечки суштества кои откако ќе влезат во нашиот живот се’ прават поубаво… Во годината што изминува и на македонската естрада се родија неколку бебиња кои на некои ги запознаа со значењето на љубовта што значи родител, на други …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Така и треба: Тамара и сопругот „мекици“ за синот славеле со музика – Браво за мама – изгледа светски!

Тамара Тодевска и сопругот Александар Димитровски, пред две недели, странаа родители на своето второ дете –синчето Дарен. Додека Тамара беше во болница, тато Мачка само симболично уште истиот ден ги собрал пријателите во кафеана за да ги почести, но како што е и редот, за Дарен подготвувале голема прослава со …

Повеќе »

Тамара шокира со необичното име за нејзиниот син

Во премиерното издание на новото естрадно шоу „Ексклузив“ на 1ТВ, Тамара Тодевка откри како ќе се вика нејзиниот син. Пејачката треба да се породи со второто дете за неколку месеци. За нејзиниот син спреми необично име – братот на Хана ќе го крсти Дарент. Погледнете го нејзиното гостување тука.

Повеќе »

(ВИДЕО) По три долги години Тамара Тодевска најде песна за себе: „Довидување таго“

„По три долги години, конечно најдов песна за себе“, вели Тамара. „Довидување таго“ е новата песна на Тамара Тодевска, која денеска беше промовирана заедно со видеоспотот. Се работи за авторско дело, музика и аранжман на Роберт Билбилов, со текст на Игор Џамбазов, веќе проверена комбинација за песните на Тамара. „По …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тамара Тодевска со оригинална идеја да го соопштите полот на бебето!

Да ја нема треба да ја измислиме. Тамара Тодевска е една од пооригалните македонски пејачки која како да е пред своето време. Живее тука, со нас, во Македонија, оформи семејство, чека принова, но… Со своето однесување на оригинален начин покажува дека и тука во нашите простори можат „две лубеници под …

Повеќе »

(ФОТО) Тамара Тодевска прекрасна идна мама: Хана ќе добие братче или сестричка!

Македонската пејачка Тамара Тодевска во саботата заедно со сопругот Александар и нивната ќерка Хана присуствуваа на свадба. За оваа прилика, Тамара се одлучи за долга бело- розова тоалета во која го покаже трудничкото стомаче, а покрај нејзиниот сопруг изгледаше прекрасно. Вистинска ѕвезда, по невестата, беше и малата Хана која беше …

Повеќе »