Tag Archives: тамара тодевска

(ВИДЕО) „Proud“ доживеа и анимирана верзија – најголемите хероини на цртаните порачуваат „Биди горда!“

Ден пред почетокот на евросонгот композицијата „Proud“ со која Тамара Тодевска ќе ја претставува Македонија доживеа и’ анимирана верзија. На јавноста ова интересно видео и го претстави Тамара на својот профил на Инстаграм… View this post on Instagram Tnx @daniel_artevski U R Amazing 👏👏👏❤️❤️❤️ #proud #teamtamara #esc2019 A post shared …

Повеќе »

(ФОТО) Тамара Тодевска блесна на отворањето на Евросонгот: Тимот на „Рroud“ пленеше со енергијата и стилот!

Иако пробите за „Евросонг“ во Тел Авив се одвиваат според сценариото, годинешниот избор за „Песна на Евровизија“ официјално беше отворен вчера со претставување на сите учесници. Нашата претставничка, Тамара Тодевска, не беше осамена на црвениот тепих, туку се појави со целиот свој тим и придружните вокали. View this post on …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тамара Тодевска „брои ситно“ до настапот со „Proud“: Ова е нејзиниот тим!

Тамара ја одработи и втората проба на „Песна на Евровизија 2019“ во Тел Авив, Израел… На својот профил на Инстаграм објави фотографии од пробата… „Тоа беше фантастичен ден. Ви благодарам на љубезните зборови и подршка. Тоа многу ми значи“, напиша Тамара во описот на фотките… View this post on Instagram …

Повеќе »

(ВИДЕО) Прва проба на Тамара Тодевска во Израел: ВЕЛИЧЕСТВЕНО тонско и визуелно претставување!

Браво за Тамара Тодевска и македонскиот тим на „Песна на Евровизија“ во Тел Авив, Израел… А, што друго да се каже за нејзината прва проба освен ВЕЛИЧЕСТВЕНО. Тамара изгледа фантастично, елегантно, одмерено а некако секси…бидејќи таа е згодна мама и пејачка…И, убава, да убава млада жена од која извира позитивна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Евровизиската „Proud“ изведена и на знаковен јазик:„Ве сакам и се гордеам со Вас!“

Девојките од Државниот училишен центар за образование и рехабилитација „Партение Зографски” од Скопје направија специјална верзија на македонската евровизиска песна. „Голема благодарност до овие прекрасни дами од Државниот училишен центар за образование и рехабилитација ‘Партенија Зографски’ за поддршката и љубовта. Ве сакам и се гордеам со вас.“, напиша Тамара во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тамара Тодевска ја изведе „Proud“ за Нина: Девојка со Даунов синдром која поставува нови правила!

Нина е родена со Даунов синдром. Кога се родила, докторите им рекле на нејзините родители да не се надеваат дека ќе постигне нешто во животот, но згрешиле… Тамара Тодевска ѝ приреди на Нина Костовска незаборавно изненадување со песната „Proud“. Таа се појави во нејзиниот дом и предизвика бура од емоции …

Повеќе »

(ФОТО) Тамара замина за Тел Авив: Зошто?

Иако МРТ, како и до сега, не известува за ништо што се случува со македонскиот претставник за „Песна на Евровизија 2019“, а новости секако има… Сигурно сте се чуделе како се работат сите оние бројни разгледници за секоја земја учесничка…а ги има 43. Па, македонската претставничка, Тамара на својот профил …

Повеќе »

(ФОТО) Познато кој ќе ја придружува Тамара на евровизиската сцена…

Евровизискиот тим кој во мај ќе ја претставува Македонија на сцената на „Евровизија“ во Тел Авив веќе се комплетира. Како што соопштија од екипата на Тамара, зад неа како вокална поддршка ќе се појават Антониа Гиговска, Александра Јанева и Васил Гарванлиев. #TeamProud! @TamaraTodevska reveals the names of the team that …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е Тамара со „Proud“: Песна која сите ќе не направи горди – Честитки за тимот кој конечно направи нешто кое го заслужува вниманието!

Музичкото видео за „Proud“ на Тамара Тодевска, македонски претставник за натпреварот на Песна на Евровизија во Израел, беше премиерно емитувано вчера на централните вести на Македонската телевизија. Главна ѕвезда на музичкото видео на Тамара е нејзината тригодишна ќерка Хана, но и многу девојки, жени кои се посебни и се издвојуваат… …

Повеќе »