Tag Archives: тамара тодевска

(ФОТО) Фотографии кои ќе ни го греат срцето: Како македонскиот тим ги прославуваше секои 12. поени и не исполни со ГОРДОСТ!

„Горда“ не направи повеќе од горди…не само поради пласманот на Евросингот во Израел, туку поради достоинствената прослава, смиреноста до самиот крај… Секако, нема никогаш да го заборавиме разочарувањето на лицето на Тамара Тодевска кога слушна колку малку поени добила од публиката…но зарем не беше разочаран секој кој го следеше гласањето… …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Одлучи публиката – Данкан од Холандија победник на Евровизија: Тамара не направи ГОРДИ како осма и ни го донесе најдобриот пласман досега!

Наш херој на вечерта беше Тамара Тодевска која испеа маестрално, на Европа и остави балада која „ќе живее“ долги години донесувајќи безвременска порака за сите женски чеда во светот… Холандија со пејачот Данкан Лоренс и песната „Аркада“ победи на Евровизија, а Тамара Тодевска и го донесе највисокиот пласман на Северна …

Повеќе »

(ФОТО) Тијана на Инстаграм лобира за својата сестра и Македонија: „Вечерва можеме и мораме сите да гласаме за бројот 8!“

Врската помеѓу Тијана и тамара не може да се опише, но сигурно ја знаат сите сестри на светот…Така неколку часа пред финалето Тијана не издржа а да не испрати јасна порака до сите за вечершното финале на евровизија… Тамара Тодевска вечерва ќе ја претставува Македонија во финалето на Евровизија која …

Повеќе »

(ФОТО) Прекрасен гест – Претседателот Пендаровски со сопругата и посакал среќа на Тамара:„Само напред девојко,земјата се гордее со твојот успех!“

Претседателот Стево Пендаровски со својата сопруга Елизабета, денеска преку телефон и посакале на Тамара успех на настапот на финалето на Евровизија. „Со Бети и’ посакавме успех на Tamara Todevska и нејзиниот тим во финалната вечер на Песна на Евровизија. Само напред девојко, земјата се гордее со твојот успех! Vote proudly …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГОЛЕМО ФИНАЛЕ на „Песна на Евровизија 2019: Жирито гласаше, на потег се фановите!

Четвртокот ни донесе многу возбудувања и позитивни емоции – конечно после 6. години Македонија е повторно во ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ на Евросонг. Тамара и нејзината „Proud“ измамија воздишки ширум Европа и го донесоа пласманот во финалето – место за кое сонувавме при секое учество на „Евросонгот… Но, мораме да бидеме искрени …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Подгответе се за сабота: Вечерта долго ќе трае а еве која по ред ќе настапи Тамара !

Синоќа по официјалните прогласувања на десетте композиции и држави кои се пласираа во ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ во сабота, беше одржана прес конференција со сите финалисти… На неа пак беше одреден редоследот на овие десет композиции во финалето. Честа да ги избира композициите и нивниот редослед за настап го имаше токму нашата …

Повеќе »

(ФОТО) Тамара Тодевска:„Ви благодарам што верувавте во мене. ‘Proud’ е песна за сите нас!“

После еуфоријата и огромната радост бидејќи Тамара Тодевска со „Proud“ се пласира во финалето на социјалните мрежи се огласи и нашата претставничка: „Дечки, Супер сме сите, пресреќна сум. Ви благодарам што верувавте во мене. „Proud“ е песна за сите нас. Ова е резултат на тимската работа. Да се гордееме со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вечерва е време за „Гордост“: Ако има малку правда и реалност моќната Тамара Тодевска со „Proud“ треба да влезе во финале – Подршка од сите земји во Европа!

Вечерва е денот „Д“ за сите кои со нетрпение го очекуваа настапот на Тамара Тодевска со „Proud“ на годинешниот избор за Песна на евровизија Не се сеќавам кога сме имале вака добра комбинација за настап на „Евросонг“ – песна која има тежина но која и „влегува во уво“ и си …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вечерва стартува „Песна на Евровизија“: На потег првите полуфиналисти!

Денес во Тел Авив ќе започне е првото полуфинале на Евросонг, со настап на 17 земји, кои заедно со Франција, Израел и Шпанија ќе можат да гласаат во ова полуфинале. Вечер настапуваат Кипар, Црна Гора, Финска, Полска, Словенија,Чешка, Унгарија, Белорусија, Србија, Белгија, Грузија, Австралија, Исланд, Естонија, Португалија, Грција и Сан …

Повеќе »