Tag Archives: тамара тодевска

(ВИДЕО) Тамара Тодевска повторно е активна: Најави настапи во Шпанија!

После возбудувањата со „грешките“ во изведувањето на националната химна Тамара Тодевска „се примири“… Но, сега е повторно активна на социјалните мрежи со објава дека започнува интернационална кариера… Стартот е на 5. октомври со настап во Мадрид. Рака на срце, не радуваат нејзините интернационални настапи, особено што беше прогласена за најдобар …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тамара ги откажа концертите но коментарите не стивнуваат: „Одлучи се, или ќе бидеш домаќинка по влечки, или славна пејачка која се едуцира секој ден, со политика, и не греши химна!“

Последните два дена Фејсбук беше преполн со комнентари за „ненамерната грешка“ која Тамара Тодевска ја направила во изведувањето на националната химна (а не и беше првпат) изоставувајќи две строфи од официјалната „Денес над Македонија се раѓа“. Имаше разни коментари, од оние благонаклони – дај ќе напишам нешто ама никого нема …

Повеќе »

(ВИДЕО) Интернет не заборава: Сите „химни“ на Тамара Тодевска – ПРЕТСТАВИ НОВА или си има „своја верзија“!?

Непростливо е, непрофесионално и неодговорно – да не се испее цела химна, или да се внесуваат свои измени…како и тоа дека истово ова – но само во скратена верзија – веќе и се случило на Тамара Тодевска, а никој до сега не и свртел внимание на нејзината грешка. Не стивнуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Радио Кавадарци НЕНАМЕРНО ги избришало сите песни од Тамара Тодевска!

„Сите песни што ги испеала Тамара Тодевска ненамерно се избришаа од архивата на Радио Кавадарци. Затоа им се извинуваме на нејзините фанови доколку сеуште ги има, што поради оваа ненамерна грешка нема да бидат емитувани на програмата на Радио Кавадарци..:“, сподели главната уредничка, Трајанка Ѓорчева Митрова на Фејсбук!

Повеќе »

(ВИДЕО) За каква грешка говорат Тамара и Владата: Тодевска испеа само една оригинална строфа – Вторите две строфи од химната во изведба на Тодевска се нови!

Многу прашина се крена за наводната грешка која Тамара Тодевска ја направила при сдиноќешното изведување на химната на Македонија на прославата на Денот на независноста, 4. јули во Американската амбасада. Но, не би рекле дека станува збор за грешак бидејќи Тамара Тодевска ја испеа само првата строфа од оригиналниот текст …

Повеќе »

(ФОТО) Негативни коментари за извинувањето на Тамара Тодевска за погрешното интерпретирање на македонската химна: „Не заслужуваш почит“

Објавата на Тамара Тодевска во која се извинува за ненамерно направените грешки во изведувањето на македонската химна на синоќешната прослава на Денот на независноста, 4. јули, што се одржа во дворот на Американската амбасада во Скопје наида на остри критики на јавноста… „Прошка барај од Бог, народот не ти простува …

Повеќе »

(ФОТО) Најавата на концертот на Тамара Тодевска наиде на лош одзив: На страницата на „Авалон“ на Фејсбук осамнаа многу негативни коментари!

Најдобро пласираната претставничка на Македонија на „Евровизија“ очигледно не е прифатена од сите граѓани на Северна Македонија. Доказ за тоа се секако коментарите кои се појавија на Фејсбук страната на Авалон продукција по објавувањето дека тие ќе го организираат концертот на Тамара Тодевска на 27. јули во Антички театар во …

Повеќе »

Тамара со специјален концерт на 27. јули во Антички театар во Охрид

АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА со големо задоволство најавува дека извонредната Тамара ќе го одржи својот прв целовечерен концерт после Евровизија 2019, во организација на Авалон Продукција, во Охрид. Како локација го избравме охридскиот антички театар затоа што е единствен уникатен простор во којшто сите концерти кои сме ги правеле таму, биле навистина …

Повеќе »

(ФОТО) ЕМОТИВНО: Тамара со фотографија одбележа 4. годишнина од брак!

Сигурни сме дека секоја годишнина од бракот со Александар Димитровски на Тамара и била весела и среќна, но оваа сепак има посебно значење…. Не, не станува збор за бројката – па 4. годишнина е…но, сепак оваа 2019. година и е посебно значајна (барем ние така сметаме) бидејќи беше на Евросонг …

Повеќе »