Tag Archives: тајни

(ФОТО) Им се инаети на годините: Сузана Манчиќ (61) ја открила тајната на својот изглед но и содржината на документарецот за неа!

„За тоа е заслужна и мојата Наталија, таа е иден професионален фотограф и таа знае како треба да ме слика. Јас и велам: ’Наталија, сликај ме нозете да ми бидат долги и вити’“, рекла Манчиќ… Бившата лото девојка, Сузана Манчиќ (61), за српски Курир ја открила тајната на својот убав …

Повеќе »

(ВИДЕО) Позната шминкерка покажала трикови за дневна шминка: Сопругата на Џејсон Стетам изгледа како богинка!

Познатата шминкерка на славните. Лиза Олриџ имала чест на својот „јутјуб канал“да го угости супермоделот Роузи Хантингтон – Вајти… Еден од најпознатите модели на светот и сопруга на најпопуларниот акционен јунак, Џејсон Стетам, послужила како модел на шминкерката на славните, Лиза Елриџ, да демонстрира неколку трикови во шминкањето. Тие се …

Повеќе »

(ФОТО) Сите паѓаат во втор план кога ќе се појави фаталната Моника Белучи

Откако со својата појава ја „почестила“ неделата на висока мода во Париз, италијанската дива се упатила во Лос Ангелес каде во рамките на фестивалот Filming on Italy и доделувањето на наградата Creativity на италијанскиот институт за култура, и била доделена посебна награда Со наполнети 53. години, Моника Белучи, со својата …

Повеќе »

(ФОТО) Узбуна во Белата куќа: Се појавуваат „сочни“ детали за Меланија и Доналд Трамп!

Наместо за  четири дена,  на 9. јануари, денес, конечно светлина на денот ќе здогледа новата книга на Мајкл Волф со наслов „Fire and Fury: Inside the Trump White House” која светот ја очекува со нетрпение, но не и американскиот претседател Доналд Трамп и неговото семејство. Како и’ што обично се …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Тајни на убавината!

Урбан крај на 2017. и уште поурбан почеток на 2018. со Урбан Блок на Алфа! И овојпат во центарот на вниманието се убавината и здравјето. Низ стручните совети на професиналците во својата област ќе дознатете кое е најдоброто решение за бришење на годините од најчувствителната кожа, како до здрав, младешки …

Повеќе »

(ФОТО) Од љубов до омраза: Најсексапилната навивачка лани на ЕП, сопругата на Блерим Џемаили, објавува книга со тајни од спалните соби на фудбалерите

Од љубов до омраза – најчесто дели еден чекор, а се чини токму тоа се случува со Блерим Џемаили и неговата (сега веќе) бивша сопруга Ерјона Сулејмани. Сопругата на швајцарскиот фудбалер со македонско потекло Блерим Џемаили наскоро ќе ја издаде својата прва книга во која се откриваат многу тајни во …

Повеќе »

(ФОТО) 11. работи кои сигурно не сте ги знаеле за Шон Конери

Сер Шон Конери е роден на 15. август 1930. година, и веќе со години е во пензија, поточно од снимањето на филмот „The League of Extraordinary Gentleman“ кој бил прикажуван во 2003. година. Инаку во текот на кариерата како продуцент има освоено Оскар, а како глумец се закитил со две …

Повеќе »