Tag Archives: тајни

11 интересни факти за она нешто што секојдневно го уживате: Сладоледот!

 За некого претставува дочекување на летото, за некого е комплетно уживање и задоволство, за некого будење на сите сетила… некои тоа го сакаат само за себе, а некои го сакаат во пар. Некои тоа го сакаат без обврски, а некои го сакаат секој ден… Но, едно е важно: едноставно не …

Повеќе »

(ФОТО) Срамен потег на холивудскиот глумец: Избрал да не ја гледа ќерката – иако може!

Се чини дека саентологијата би можела да игра улога и во односот на Том Круз со ќерката Сури, наведува еден извор. Луѓето со години биле фасцинирани со односот помеѓу Том Круз и Кејти Холмс. За жал, како што сите знаат, нивниот однос званично пропаднал во 2012. година кога актерската двојка …

Повеќе »

Немојте да им се доверувате: Четири хороскопски знаци кои не знаат да чуваат тајни

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Не е здраво да се чуваат тајни само за себе и секогаш е подобро да се раскажат на некое лице во кое имаме доверба. Но, често е тешко да …

Повеќе »

Кои тајни мажите и ги откриваат само на саканата жена?

Ако сакате да го проверите партнерот прашајте го за тоа… Понекогаш мажите не сакаат за одредена тема со никого да разговараат. Меѓутоа, има работи кои партнерот може да ги каже, но само ако неговата сакана жена го праша за тоа. Сака искрено да ве прегрне Вљубениот маж е подготвен со …

Повеќе »

(ФОТО) Дидо има 47. години и луѓето не можат да поверуваат како изгледа!

Пејачката Дидо ги воодушевила фановите појавувајќи се во емисијата „Lorraine” каде најавила дека после 15. години се враќа на сцената. Пејачката која била хит во почетокот на 2000. ттите воодушевила со својот младешки изглед. И’ водителката ја прашала Дидо која е тајната на нејзиниот изглед, на што 47. годишната пејачка …

Повеќе »

(ФОТО) Џеј Ло ги поделила тајните поради кои и’ во 50. година изгледа и се чувствува одлично!

Уште на прв поглед е јасно дека Џенифер Лопез многу нешта ги должи на добрите гени, но спеак, води и здрав животен стил. Освен што внимава на исхраната и напорно тренира, секој ден се грижи добро да се наспие. „Тоа значи барем седум до девет часови, односно 10 до 11 …

Повеќе »

Препознајте ги знаците на емоционална измама

Нема изненадување дека е многу болно ако сте емотивно измамени. Можеби дури и да биде поболна отколку ако партнерот ве измамил физички. Дел од ова, се разбира, исто така произлегува од фактот дека не сте сигурни 100%. Нема секс порака или туѓи гаќички за да се сокријат. Наместо тоа, треба …

Повеќе »

Најголемите прељубници ги откриваат тајните како да не бидете „уловени“!

Да се измамува партнерот а сето тоа да не се дознае се чини дека е вистинска уметност која најдобро ја знаат оние кои често измамуваат… Необично истражување открило некои интересни тајни на оние љубовници кои ги изневеруваат своите партнери… Луѓето кои изневеруваат во врските или бракот, на интернет сервисот „ashleymadison.com“, …

Повеќе »

Ова се знаци дека вашата врска нема иднина

Љубовта не е доволна – предупредуваат постарите, поискусни и помудри. И’, навистина е така. Стручњаците истакнуваат дека следните знаци покажуваат дека вашата врска нема иднина дури и ако го сакате партнерот. Лутење Сите понекогаш се караме со партнерот и тука нема ништо лошо. Но, ако после кавга со денови сте …

Повеќе »