Tag Archives: тајни

(ВИДЕО) „Еден на еден“ почнува со Перо Антиќ: Првпат отворено за ноќта кога го уапсиле во Њујорк!

Новата сезона на „Еден на еден“ ќе стартува во недела, 27. октомври, со Перо Антиќ кој решил токму на Жаре и неговите гледачи да им открие досега „тајни“ работи… За искуството во НБА и во европските клубови, за ноќта кога го привеле во Њујорк, за страста кон автомобилите, за моментот …

Повеќе »

(ФОТО) МОЌТА НА КЕНЕДИВИ – НЕПОСЛУШНИТЕ ГИ ТРЕТИРААТ СО ЕЛЕКТРО ШОКОВИ: 12. непознати детали за животот на Џеки Кенеди

Џеки страдала од ужасна депресија, а најголемиот напад го доживеала во 1962 година кога нејзиниот сопруг се вратил дома со љубовница. Џеки избегала од дома, а Џон повикал Итна помош. По ваквиот инцидент, била однесена на психијатрија каде една недела ја лекувале со електрошокови. Саканата прва дама на Америка поминала …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГО ОСТАВИЛ ИСТРАЖУВАЧ – Под ледот на Антарктикот пронашле „богатство“: Таму било 100. години!

Истражувачите во ледот на Антарктикот пронашле скриени две шишиња одлично шкотско виски. За да го извадат „богатството“ археолозите чекале со години за да ништо не оштетат… Сер Ернест Шаклетон бил популарен британски истражувач под чие водство се извршени три експедиции на Антарктикот. Умрел во 1921. година и тоа од срцев …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТИЕ БИЛЕ НАЈГОЛЕМИТЕ ШПИОНКИ ВО СВЕТОТ: Работеле како пејачки, модели, стриптизерки, службеници…а ги знаеле најважните светски тајни!

Светот на меѓународната шпионажа и интриги веќе долго време ги фасцинира луѓето. Приказните за опасните мисии на егзотични места се основа на многу добри книги или филмови. Најлудо е што ваквите работи се случуваат и во реалниот живот! Филмовите може да претераат во некои делови, но вистински шпиони постојат и …

Повеќе »

(ФОТО) Работнички во хотел откриваат што се случува зад затворените врати

Велат дека ако сакате да откриете што се случува зад затворените врати на хотелот, сè што треба да направите е да ги прашате собарките. „Бизнис инсајдер“ се свртеле кон сегашните и поранешните собарки на хотелот за да откријат какви работи тие би биле расположени да кажат за секој гостин. „Не …

Повеќе »

Лицата во овие три хороскопски знаци никогаш нема потполно да ги запознаете

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои луѓе можете да ги прочитате како отворена книга, а некои се толку многу мистериозни, што се наоѓате во ситуација кога се прашувате дали воопшто им го знаете вистинското …

Повеќе »

(ФОТО) Бившата сопруга на Мајкл Џексон, Присила Пристли, во својата книга ќе ја објави вистината за нив: И требале само „4. милиони долари“ за да проговори!

Лиса Мариа Пристли и Мајкл Џексон биле во брак од 1994. до 1996. година, а во својата книга ќе открие тајни од својот и неговиот живот. Лиса Мариа Пристли, ќерка на Елвис Пристли и бивша сопруга на Мајкл Џексон потпишала милионски договор со издавачот „Gallery Books“ со кој се обврзала …

Повеќе »

„Украдете ги“ најдобрите тајни за убавината на Шарлиз Терон

Една од најуабвите жени на Холивуд секако е глумицата Шарлиз Терон. Оваа дива е вистински доказ дека за беспрекорен изглед, не се потребни никакви операции, туку придржување кон неколку основни правила за убавина кои секоја жена може да ги усвои. Следните пет тајни за убавина се клучот за совршениот изглед …

Повеќе »

ОВОЈ ЗНАК НА ЗОДИЈАКОТ ИНТРИГИРА – МАЖОТ ВО ОВОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК Е ЕМОТИВЕН И СТРАСТВЕН: Малку кој ја знае неговата МРАЧНА СТРАНА, а еве што крие!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Мажот во овој хороскопски знак во врската е страстен партнер. Кога тој ве љуби, тоа е различно од сè друго што дотогаш сте доживеале. Ако му го „скршите“ срцето, …

Повеќе »