Tag Archives: тајни

Сакате да доживеете сто години? Проучете ги советите на најстарите луѓе на светот!

Службените студии тврдат дека за долг живот е потребно да се одржат пријателства, да се одржи позитивен став, да не се биде премногу под стрес и да се има чудесни гени. Mental Floss издвоил неколку совети од најстарите луѓе во светот за кои веруваат дека им помогнале да ја доживеат …

Повеќе »

Еве зошто некои жени изгледаат и’ до 10. години помлади: Тие ги почитуваат овие 5. едноставни правила!

Ако сте се прашувале како некои жени успеваат да изгледаат толку младолико, го имаме одговорот Сите младолики жени имаат едно нешто заедничко. Тие строго се придржуваат до овие правила. Убавиот и негуван изглед на лицето може да се одржува без да одите кај пластичен хирург, само следејќи ги овие едноставни …

Повеќе »

(ФОТО) Тајната на Чернобил за која и денес се молчи: Сите пожарникари лекувани во Москва починале, а оние што биле лекуваа во Киев преживеале!

Тоа било вака: Кога се случила експлозијата и големата катастрофа во Чернобил, познато е дека првите специјално озрачени луѓе од таа несреќа биле пожарникари кои дошле да го изгаснат пожарот. Потоа биле пренесени во Москва, во Шестата клиничка болница, да им се укаже помош. Малку е познато дека во Москва …

Повеќе »

(ФОТО) Со децении не ПОДГОТВУВАЛЕ НА КОРОНА, а овој МУРАЛ е ДОКАЗ!

Приказната за тоа дека короната е дел од светската теорија на заговор со цел да се заклучат луѓето во нивните куќи и да се создаде нов светски поредок, неодамна доби нов „докажз“ – мурал на аеродромот во Денвер. Колку долго ја планирале короната? Прашање е што секој патник на аеродромот …

Повеќе »

(ФОТО) Урнат митот за намената на Кинескиот ѕид

Израелските археолози го урнале митот според кој Кинескиот ѕид бил наменет само да се заштити од налетите на монголите. Според истражувачите, дел одградбата била користена за контрола на трговските патишта и собирање даноци, пишува Phys.org. Стручњаците по првпат на мапата ја внеле Северната линија на ѕидот долг 740 километри, која …

Повеќе »

(ФОТО) Стравично убиство: Го застрелал соседот поради ТВ шоу…

Приказната за убиството на геј млад човек е документарен хит на Нетфликс. Експертите го анализирале Џонатан и пресметале дека постои шанса и тој да е геј, но не смеел да го признае тоа поради страв на неговиот татко. Тие се запознале случајно преку заеднички пријател. Постариот брат на Скот, Амедуре …

Повеќе »

(ФОТО) НАИВЕН МИЛИЈАРДЕР: „Девојката на, Џеф Безос, нивните голи слики и жешки пораки му ги испраќала на братот“ – ТОЈ ГИ ПРОДАЛ за 200.000 долари!

Сојузните обвинителите од Менхетен имаат докази дека братот на девојката на милијардер Jеф Безос на таблоидот Nation’s Enquirer, ги продал нивните интимни пораки,пишува Wall Street Journal. Лорен Санчез пораките што ги разменувала со Безос ги испратила до нејзиниот брат Мајкл на 10.05.2018 година, а тој решил да заработи, пишува весникот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГОДИШНИНА ОД АТЕНТАТОТ – ТАЈНАТА НА СЛИКИЧКИТЕ 313:Светот не требало да ги види овој детал од убиството на Џон Кенеди – дел од филмот бил забранет!

Човекот кој стои зад само снимката од атентатот врз американскиот претседател Џон Кенеди на 22. ноември 1963. година бил кројачот Абрахам Запраде Човекот кој стои зад единствената снимка за атентатот врз американскиот претседател Џон Кенеди на 22. ноември 1963 година бил кројачот Абрахам Запрадер. Точно, 486 сликички на филмот биле …

Повеќе »

Овие седум тајни медицинските сестри во болниците не смеат да ви ги откријат

Медицинските сестри мораат да молчат за многу работи што се случуваат во болниците, иако пациентите би сакале да ги знаат. Тие се мост меѓу пациентите и лекарите во време кога луѓето се најранливи – без оглед дали се во животна опасност, во страв за нивното здравје или, едноставно, над безбедноста …

Повеќе »