Tag Archives: тајни

Мрачните тајни на Бил Гејтс

Бил Гејтс, основачот на „Мајкрософт“ и еден од најпознатите светски филантропи, беше во центарот на вниманието на јавноста повеќе од седум дена, откако објави дека се разведува од сопругата Мелинда после 27. години брак. „Откако работевме напорно на нашата врска, донесовме одлука да го прекинеме нашиот брак. Во последните 27. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Археолозите откриле мистериозен скриен споменик: Древните Маи повторно ги ИНТРИГИРААТ научниците!

Новото откривање на голем споменик во срцето на Тикал покренало ново прашање: што правела енклавата на далечниот Теотихуакан во јадрото на главниот град на Маите? Додека се гледало само со голо око или на археолошки мапи, тоа изгледало како уште еден од ридовите на брановидната земја Тикал, древна градска држава …

Повеќе »

Мажите родени во овие хороскопски знаци се најдобри љубовници – според ѕвездите!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако може да им се верува на астролозите, хороскопските знаци одредуваат многу работи во животот, дури и какви сте во кревет. Креативни, страствени, посветени партнери – во овие четири …

Повеќе »

(ФОТО) Што е финскиот концепт „сису“ и зошто е важен за среќата!

Неодамна беше објавен извештај за најсреќните земји во светот, и изненадува еден факт, а тоа е дека задоволството сао животот не се сменило премногу во споредба со претходната година во дури 95. земји. Се претпоставува дека многумина сметаат дека коронавирусот е надворешен фактор што создал повеќе чувства на заедништво отколку …

Повеќе »

Мрачни тајни: Што прави секој знак кога никој не ги гледа

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Времето што го поминуваме сами со себе може да варира доста од знак до знак, а некои кријат мрачни тајни кога се осамени. Овен Скоро секогаш сте фокусирани и …

Повеќе »

Ним никако не можете да им верувате: 5 хороскопски знаци кои не знаат да чуваат тајни!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои хороскопски знаци не ја разбираат важноста од чувањето тајни и честопати она што ќе им го кажете во доверба, ќе им го кажат на другите многу брзо. Ве …

Повеќе »

Сакате да доживеете сто години? Проучете ги советите на најстарите луѓе на светот!

Службените студии тврдат дека за долг живот е потребно да се одржат пријателства, да се одржи позитивен став, да не се биде премногу под стрес и да се има чудесни гени. Mental Floss издвоил неколку совети од најстарите луѓе во светот за кои веруваат дека им помогнале да ја доживеат …

Повеќе »

Еве зошто некои жени изгледаат и’ до 10. години помлади: Тие ги почитуваат овие 5. едноставни правила!

Ако сте се прашувале како некои жени успеваат да изгледаат толку младолико, го имаме одговорот Сите младолики жени имаат едно нешто заедничко. Тие строго се придржуваат до овие правила. Убавиот и негуван изглед на лицето може да се одржува без да одите кај пластичен хирург, само следејќи ги овие едноставни …

Повеќе »

(ФОТО) Тајната на Чернобил за која и денес се молчи: Сите пожарникари лекувани во Москва починале, а оние што биле лекуваа во Киев преживеале!

Тоа било вака: Кога се случила експлозијата и големата катастрофа во Чернобил, познато е дека првите специјално озрачени луѓе од таа несреќа биле пожарникари кои дошле да го изгаснат пожарот. Потоа биле пренесени во Москва, во Шестата клиничка болница, да им се укаже помош. Малку е познато дека во Москва …

Повеќе »