Tag Archives: тајни

ТАЈНА СРЕДБА НА ВИЛИЈАМ И ХАРИ СО БЛИСКО ЛИЦЕ НА ПРИНЦЕЗАТА ДИАНА: Пред важна одлука се сретнале со човекот кој ги знае сите нејзини тајни

Има многу шпекулации и приказни за кралското семејство, а особено сите секогаш ги интересира врската на браќата Вилијам и Хари кога станува збор за нивната покојна мајка, принцезата Дијана. Кога таа трагично почина, Вилијам и Хари се уште беа деца, а човекот кој знаеше се за нив, но и за …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ПОЈАВИ ФОТОГРАФИЈА ОД МЕГАН МАРКЛ КОЈА ТАА, ДА МОЖЕ, БИ ЈА ИЗГОРЕЛА: Ова го крие како „ЗМИЈАТА НОЗЕТЕ“, а кога ќе ја видите сликата се ќе ви биде ЈАСНО!

Семејството на Меган Маркл објавило нејзини фотографии за кои велат дека „не би сакала луѓето да ги видат“. Повод за приватната архива е телевизиски специјал со Томас и Саманта Маркл, татко и сестра, кои ќе зборуваат за Меган на австралиската телевизија 7News. Пред емитувањето на емисијата, новинарката Тејлор Оербах објавила …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џенифер без шминка, фановите се воодушевени: Старее како вино, со годините е се’ поубава и поатрактивна

Џенифер Лопез сподели видео на својот Инстаграм профил и ги откри своите тајни за убавина. Таа без двоумење го покажа своето лице без грам шминка, со врзана коса во видлива пунџа. Оваа позната пејачка изјави дека своето лице го негува со креми кои штитат од сончевите зраци, со добро чистење …

Повеќе »

Што жените никогаш, ама никогаш нема да им го откријат на своите мажи

Прашање на Редит: „Што девојките никогаш не му кажуваат на момчето?“ привлече бескрајни смешни одговори од жените кои ги открија своите најдобро чувани тајни. Што жените никогаш не им кажуваат на мажите? Еве што рекоа… Една жена открила дека ретко го пере својот омилен градник и стотици други се согласиле …

Повеќе »

10. шокантни тајни кои луѓето ги кријат од своите сопружници

Неодамна, корисник на Редит со прекар dusty_ninja ги прашал другите корисници: „Која е најмрачната работа што ја криете од вашиот сопружник?“ Неколку оженети луѓе споделиле тајни што никогаш нема да им ги откријат на своите сопружници – а некои од нив навистина го кршат срцето. Во продолжение прочитајте десет тајни …

Повеќе »

Овие ПЕТ ТАЈНИ за врската никогаш НЕ ГИ ОТКРИВАЈТЕ на другите

Своите среќни и тажни моменти често ги споделуваме со другите, но има работи кои сепак подобро е да ги чуваме за себе. Еве за што не треба да разговарате со другите луѓе. 1. Емоции и тајни Ако лесно ги откривате деталите од вашата врска на луѓето околу вас, знајте дека …

Повеќе »

(ФОТО) Никој не верува колку години има: Тврди дека не „правела“ ботокс, ниту било какви третмани и дека за полните усни „обвинува“ бизарен ритуал!

Британката Лиза Лори, која работи како негувателка, е една од жените кои можат да се пофалат со младешки изглед. View this post on Instagram A post shared by Liza Laure (@lizalaurequeen) „Понекогаш сум горда на себе, но понекогаш ми е непријатно. Нема многу луѓе на моја возраст кои можат да …

Повеќе »

БЛИЗНАЦИТЕ СЕ ПОЗНАТИ ОЗБОРУВАЧИ НА ЗОДИЈАКОТ: Тие и уште 2. знаци не умеат да чуваат ТАЈНИ додека овие 3. ќе ги сочуваат па дури и по цена на животот!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Близнаците се познати озборувачи на Зодијакот и навистина не можат да ја затворат устата. Лавовите се во состојба добро да чуваат тајна додека другата страна не ја предаде нивната …

Повеќе »

(ФОТО) Изводот за родените на ќерката на Меган и Хари открил интересен детал за парот

Американскиот портал TMZ го доби во сопственост изводот на родените на Лилибет „Лили“ Дајана Маунтбатен-Виндзор, ќерка на поранешната актерка Меган Маркл и принцот Хари. Тоа покажува дека името на Хари сè уште ја носи титулата HRH, или Неговото кралско височество, како и војводата од Сасекс, додека Меган се одрекла од …

Повеќе »