Tag Archives: тајна

(ВИДЕО) Цел живот кромидот го сечеме погрешно и затоа плачеме: Светски готвач открива феноменален трик да го сечеме без солзи!

Никој не знае подобар начин како се сече кромид и тоа брзо и без солзи од главен готвач на ресторан. Ова е решение кое никако не сме можеле ниту да го предвидиме ниту да го очекуваме,а потполно не остави без текст. Готвачот Џек Скалфани на своите следбеници им покажал како …

Повеќе »

Не знае што да прави: Ги дочекала сопругот и љубовницата на аеродром – „Пребледе од шок!“

Го фатила сопругот како ја изневерува, но не знае како да го надмине тоа… Оваа 44-годишна жена дошла до терапевтот Деидра за помош во врска со нејзините љубовни проблеми. “Мојот сопруг ми кажа дека има многу работа и треба време само за него. Но, тој беше всушност со девојка која …

Повеќе »

(ФОТО) Откриена тајната на добриот изглед на Жизел Бундцхен: Благодарение на овој режим таа има совршена фигура!

Нејзиниот изглед е совршен со години, а многумина се прашуваат како и успева… Жизел Бундхен е некој кој што со својот изглед остава без здив, а нејзините совршени димензии на телото се она на што и завидуваат жените ширум светот. Ако сакате тело како нејзино, прочитајте го следниот текст. Ви …

Повеќе »

СЕКОЈА ЧЕСТ НА ХРАБРОСТА – НЕВЕСТА НАПРАВИЛА СКАНДАЛ ВО ЦРКВА: Наместо ЗАВЕТИ ги прочитала пораките на СВРШЕНИКОТ И ЉУБОВНИЦАТА! Неговата реакција била морничава!

Една невеста, која не сакала да го открие своето име, доживеала сосема поинаков вид стрес непосредно пред да зачекори пред олтарот – откри дека нејзиниот иден сопруг има љубовница. Имено, вечерта пред свадбата таа добила пораки од непознати броеви и открила дека нејзиниот свршеник води двоен живот, додека нејзиниот во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВО ОВА СЕЛО ЛУЃЕТО ЖИВЕАТ ВЕЧНО?!Најстариот жител, овчар, доживеал 163. години! Нивната тајна е конечно откриена!

Многу места во светот имаат свои долговечни жители. Во Јапонија стогодишници живеат во Окинава, затоа ја нарекуваат „Земја на бесмртни“, Камподимел, италијанското „Село на вечноста“ сведочи за здравата медитеранска исхрана. Во сончевиот калифорниски град Лома Линда, заедница на адвентистите „Седмиот ден“ е исто така долговечна, бидејќи тие слават чист живот. …

Повеќе »

(ФОТО) Сјајот и гламурот на Кетрин Зита Џонс има своја позадина: Глумицата конечно ја открила најголемата тајна!

Секогаш е дотерана и со став! Кетрин Зита Џонс открила дека своето совршено извајано тело го должи на фитнес активности поради што и завидуваат жените ширум светот. Актерката признала дека токму скијањето и танцувањето е начинот на кој таа останува во неверојатна форма. Оваа 50-годишна мајка на две деца се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мама и тато на семејството му криеле дека очекуваат близнаци: Реакциите на постарите деца и најблиските се непроценливи!

Многу луѓе не сакаат да го знаат полот на детето кое го очекуваат, или да го кажуваат на други.Но, ако криете дека носите близнаци тогаш тоа е големо изненадување за целото семејство. Погледнете како реагирале децата, бабите и дедовците и други членови на семејството на оваа убава вест!

Повеќе »

(ФОТО) БРАВО – УКРАИНСКА МИСИЦА Е ДИСКВАЛИФИКУВАНА ПОРАДИ ГОЛЕМА ТАЈНА: Сега бара да се променат правилата и да бидат малку ПОХУМАНИ!

„Барам промена на правилото“ за „Мис на светот“, објавила Вероника Дидушенко (24), откако започнала кампања на страницата за социјално вмрежување #righttobeamother („право на мајчинство“)“. „Причината поради која не ми беше дозволено да се кандидирам за Мис на светот по освојувањето на Мис Украина во 2018 година беше затоа што бев …

Повеќе »

Откриена тајната на долговечноста на стогодишниците: Нивната крв е посебна, овие клетки ги убиваат туѓите тела!

Јапонските научници тврдат дека конечно ја пронашле тајната за долговечноста Луѓето кои идоживеале сто и повеќе години, имаат ненормално големи количини на клетки на имунолошкиот систем кои ја зголемуваат нивната долговечност, покажале новите истражувања. Овој наод би можел да послужи како основа за измислување на терапии кои ја зголемуваат веројатноста …

Повеќе »