Tag Archives: тајна

(ФОТО) Елизабет Харли на 55. години покажала како изгледа во костум за капење: Тешко е да се поверува колку помладо делува!

Актерката и манекенка Елизабет Харли наполни 55. години во јуни, што многумина не можат да поверуваат, со оглед дека изгледа многу помлада. Нејзиниот младешки изглед се должи на напорниот тренинг, правилата за исхрана, но и добра генетика. Актерката сега покажа како изгледа во костум за капење, а фотографијата собрала голем …

Повеќе »

Адел ја открила тајната на својата неверојатна трансформација

Пејачката Адел открила дека книгата за самопомош и помогнала да постигне подобар однос со сопственото тело. Таа на Инстаграм ги објавила кориците на книгата на Гленнон Дојл „Untamed: Stop Pleasing, Start Living“ (Неименувано: Стоп за задоволство, започнете да живеете). Како што тврди, книгата и помогнала да престане да биде под …

Повеќе »

(ФОТО) МЛАДОСТ – Зачекорила во шестата деценија а изгледа ПОМЛАДА ОД ЌЕРКА И, па ја открила ТАЈНАТА на својот изглед!

Ли Су Јин има 51 година и живее и работи во Јужна Кореја како стоматолог, но поради тоа не станала позната низ целиот свет. Таа стана позната по младешкиот изглед и фотографиите што се шират низ целиот свет преку Инстаграм. Луѓето се воодушевени од тоа колку изгледа млада, а некои, …

Повеќе »

Медицинска сестра (63) никогаш не била болна: Ова е тајната на луѓето кои се здрави како дрен, а се’ е многу едноставно!

Освен биолошките склоности, некои животни навики ја прават разликата помеѓу луѓето со слаб и јак имунитет… Валери Пејџендарм е една од оние луѓе кои никогаш не се разболуваат, или, ако тоа веќе им се случи, поблаг облик од болеста ги погодува само неколку пати во животот. Повеќето луѓе знаат слично …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТ КАКО ОД ФИЛМ – ДУРИ НА 23 ГОДИНИ ЈА ДОЗНАЛА ВИСТИНАТА ЗА НЕЈЗИНИОТ ЖИВОТ и не слушнала ништо полошо: „Цел живот знаев дека мајка ми и очувот прават нешто чудно, но не знаев што!“

Се’ додека не наполнила 23. години, животот на Полина Дакин воопшто немал никакво значење. Од детството знаела дека не е во ред начинот на кој е воспитувана, знаела дека нејзините родители постојано кријат нешто од неа, знаела дека не е нормално да живеете како „чергар“. Но, таа не знаела зошто …

Повеќе »

Откриено каде се наоѓаат 28. ТОНИ ЗЛАТО! Германците го скриле, познато во која палата се крие!

Богатството што Германците го закопале за да не падне во рацете на Русите во 1945 година било откриено благодарение на дневникот на еден масон Во наредните денови, вистинската златна треска се очекува да започне да ги тресе жителите на полскиот град Вроцлав, по информациите што ги пренесе англискиот „Дејли меил“. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПИЈАТ, ПУШАТ, НЕ СЕ ХРАНАТ ЗДРАВО И ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100. ГОДИНИ: Ова италијанско село е мистерија за научниците – во него го истражуават лекот за долговечност!

Оддалеченото село Ацароли во јужна Италија е познато по голем број на постара популација и покрај пушењето и дебелината, а токму нивната долговечност е загатка што ги збунува научниците – која е нивната тајна? Поминаа 4.000 години откако Гилгамеш, кралот на Урук, отиде во потрага по тајната на бесмртноста. Оттогаш, …

Повеќе »

Оваа земја има 95. милиони жители и ниту една жртва на корона вирус: Еве што направиле поинаку од остатокот на светот!

Во оваа земја се забележани само 270. случаи од кои 222. се излекувани… Виетнам е земја со население од над 95 милиони луѓе, но досега се пријавени само 270 лица заразени со вирусот корона, од кои 222 веќе се опоравиле. Уште зачудувачки, во оваа земја, досега, никој не починал од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОВЕЌЕ НЕ МОЖЕЛЕ ДА КРИЈАТ ДЕКА АНА СЕ ПОРОДИЛА:Енрике Иглесијас ја споделил првата фотографија од породилиштето!

Енрике Иглесијас и Ана Курникова со фотографии од породилиштето го потврдиле раѓањето на третото дете… Целото семејство е пресреќно поради тоа… Пејачот Енрике Иглесијас и неговата придружничка Ана Курникова со фотографии на Инстаграм го потврдиле раѓањето на третото дете. Родена е на 30. јануари, а освен неа парот ги има …

Повеќе »