Tag Archives: светско првенство

(ФОТО) Екипата на „Бекстејџ“ на Светско првенство во Полска заедно со македонските ракометни репрезентативци

Само неколку дена не делат од Светското првенство во ракомет за мажи во Полска. Екипата на „Бекстејџ” секојдневно ќе ве известува ов Светското првенство, директно од Краков. Нашите ракометари ги очекува сериозен предизвик во групата во Краков против Норвешка, Холандија и Аргентина. Лазаров задоволен од своите избраници Подготвени сме да …

Повеќе »

(ФОТО) ТИЕ СЕ НАЈУБАВИТЕ ЖЕНИ НА ФУДБАЛЕРИТЕ НА СП: Едната ја носи титулата најубаво тело на планетата, а другата позирала за „Плејбој“

Светското првенство во Катар ги донесе на трибините најубавите жени на фудбалерите од целиот свет, а ова се само дел од нив. Светското првенство во Катар трае веќе една недела, а освен игрите, би се рекло дека големо внимание привлекуваат и девојките и сопругите на фудбалерите. Од трибините ги бодрат …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГИ НАСМЕАЛ ГЛЕДАЧИТЕ – Водителот на РТС се „телепортирал“ во студио за време на преносот на СП: „Сепак, не ја плаќаме претплатата за џабе!“

Водителот на Радио-телевизијата на Србија (РТС) стана хит на социјалните мрежи откако се „телепортираше“ во студиото за време на преносот на Светското првенство во Катар. „Сега одиме во Доха, од каде што вечерва се јавува колегата Душан Албијаниќ. Душан, добра вечер. Се гледаме и се слушнеме“, рекла водителката Драгана Косјерина. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГО ТРОГНАЛ СВЕТОТ: Кое е момчето без долниот дел од телото на отворањето на Мундијалот?

Момчето без долен дел од телото, кое се појави на отворањето на Светското првенство во Катар, никого не остави рамнодушен. Ганим Ал Муфтах е роден со синдром на каудална регресија, ретко нарушување што го попречува развојот на долниот дел од ‘рбетот. Со оглед на многу малкуте шанси за преживување што …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОДБЕЛЕЖАА ГОЛЕМ НАСТАН – Ги одбравме химните на Светското првенство низ годините, од кои некои се хитови кај публиката и денес

Светското првенство официјално започнало во 1930 година, но дури 60 години подоцна ФИФА почна да ги прифаќа песните што ќе станат официјални химни на глобалниот фудбалски турнир, кој се одржува на секои четири години. Ги одбравме хитовите кои ги одбележаа изминатите години. Без разлика која од нив била најпопуларна и …

Повеќе »

(ФОТО) ПОРАНЕШЕН МОДЕЛ – Фудбалска судијка објавила серија провокативни фотографии во пресрет на Мундијалот

Фудбалската судијка Клаудија Романи споделила серија провокативни фотографии во пресрет на Светското првенство во Катар. Италијанскиот модел пред осум години решил да направи пресврт во кариерата и снимањето да го замени со фудбалското игралиште. Брзо ги положила потребните испити и станала лиценциран фудбалски судија, а може да суди и во …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ТУКОХ ТАКА“ – Ники Минаж, Малума и Мајријам Фарес утре ќе ја објават новата химна на Светското првенство

Ники Минаж, Малума и Мајријам Фарес утре ќе ја објават новата химна на Светското првенство во Катар со наслов „Тукох Така“. Оваа песна е прва во историјата на СП во која ќе се комбинираат англиски, шпански и арапски јазици. Секако, синглот ќе излезе со спотот. Ова е соработка помеѓу издавачките …

Повеќе »

Министерот за култура,Асаф Адеми, на танчарите со Даунов синдром им го честиташе златниот медал на Светското првенство во Полска

Министерот за култура Асаф Адеми денеска во Министерството за култура оствари средба со членовите на танчарската група „Денсерс јунајтед МК“ кои во Киелце, Полска, на Светското првенство во хип-хоп танци го освоија првото место во паракатегорија. Министерот за култура на средбата им го честиташе високото признание и им посака уште …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Згодна русокоса го украла сето внимание на натпреварот- камерманите и навивачите не можеле да ги тргнат очите од неа

На натпреварот кој англиската репрезентација го одиграла со Костарика пред Светското првенство во фудбал најмногу се гледало во згодната русокоса на трибините, од која погледот, судејќи според преносот, не можел да го тргне ниту камерманот. Освен на камерманот, убавата девојка, го привлекла внимнието и на некои навивачи па на социјалните …

Повеќе »