Tag Archives: светски рекорд

(ВИДЕО) Кучето голман соборува светски рекорди

Ако мислевте дека кучињата не знаат да играат фудбал, тогаш сте се излажале. Погледнете каков голман е ова куче. Не само што е вешт, туку е и неодолив. „Гледајте како овој кучешки голман го руши светскиот рекорд по број на одбрани“, беше објавено над видеото на социјалните мрежи. Неговото видео …

Повеќе »

(ФОТО) ВИСТИНСКО ВРЕМЕ ЗА ОВОЈ ПОДВИГ: Јозеф го соборил светскиот рекорд во стоење на лед – Еве КАКО ИЗДРЖАЛ!

Во Австрија е соборен необичен светски рекорд, и иако се чини дека летото е вистинското време за ваков подвиг, задачата воопшто не била лесна. Имено, Јозеф Коберл е новиот светски рекордер во стоење на мраз откако во ледена кутија издржал два и пол часа и 57 секунди. Повеќе од 200 …

Повеќе »