Tag Archives: светска слава

(ВИДЕО) НЕРАЗЈАСНЕТИ ОКОЛНОСТИ НА СМРТТА – Глумицата од најпознатиот хорор филм пронајдена мртва во својот стан: Се сомневаат на самоубиство!

Јапонската актерка Јуко Такеучи (40), sвездата на легендарниот хорор филм „Круг“, била пронајдена мртва во нејзиниот стан во Токио. Полицијата започнала истрага, а според извештаите во медиумите, постои сомневање дека оваа наградувана актерка, мајка на две деца, најверојатно извршила самоубиство. Телото на актерката го пронашол нејзиниот сопруг, исто така актер, …

Повеќе »

(ФОТО) Кога првпат излегол на теренот момчето од фотката и’ не сонувал дека ќе стане тениски ас

На својот Инстаграм профил Новак Ѓоковиќ објавил фотографија на која е „фатен“ моментот кој му го обележал животот, кога првпат зачекорил на тениски терен. Mountain Kopaonik is one of my favorite places in the world. First time on the court, pink racket and all. #tbt A post shared by Novak …

Повеќе »