Tag Archives: свет

(ВИДЕО) Фасцинантна компилација на фотографии од луѓе кои прават луди нешта

Во светот секој ден се случува „некое чудо“ или пак смешно – комична – трагична ситуација која не ретко е забележана со фотопарат. Ви донесуваме фасцинантна компилација од фотографии на луѓе кои прават „луди“ нешта без да расмислуваат за последиците од својот чин. Погледнете:

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) 35. „откачени“ фотографии кои ќе ве развеселат!

Стандардни фотографии на позадината на спомениците се нешто од минатото. Сега е актуелен модерен тренд во кој „моделите“ ги вклучуваат спомениците во различни дејствија. Избравме 35. фотографии, кои се и необични и забавни и веруваме ќе ви го подобрат расположението.

Повеќе »

(ВИДЕО) Најплодна жена на светот: Има 37. години и 38. деца!

Најплодната жена на светот е од Уганда. Таа е рекордерка по бројот на здрави бремености и породувања, а сите деца ги добила со истиот маж… Мариам Набатанзи Бабирие, 37. годишна од селото Кабимир во Уганда, е невидено плодна, е заклучок на стручњаците.Имено, таа жена родила дури 38. здрави деца,а сиет …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) На Антарктикот се отворила таинствена дупка со големина на Холандија:„Ќе има силно влијание на светот“

Огромна дупка со големина на Холандија се отворила на ледот на Антарктик, а научниците не знаат зошто… „Огромната мистериозна дупка е неверојатна. Изгледа како некој да направил дупка во ледот“ рекол атмосферскиот физичар Кент Мур од Универзитетот Мисиги во Торонто. Подрачјата на отворени води окружени со морска вода, како ова, …

Повеќе »

(ФОТО) Амира е најубавата принцеза на светот и ги урива сите предрасуди за арапските жени

За Амира ал Тавил многумина велат дека е најубава принцеза на светот, но воедно и дама со несекојдневна животна приказна, голема хуманитарка, филантроп, меѓународна модна икона. 33.годишната Амира ел Тавил е принцеза на Саудиска Арабија. Родена е во Ријад, градот каде поради разводот на родителите, растела со бабата и мајка …

Повеќе »