Tag Archives: свештеник

(ФОТО) ДВОЈНИ СТАНДАРДИ – ДА ГО НАПРАВЕШЕ МЕГАН МАРКЛ ОВА, БИ ЈА РАСПНАЛЕ: Се појави фотографија од Кејт Мидлтон од погребот на кралицата, за која велат дека е СКАНДАЛОЗНА!

Иако поминаа речиси три дена од погребот на кралицата Елизабета Втора, сепак впечатоците не се смируваат, а јавноста не престанува да го анализира секој детал од овој историски настан. Јавноста, очекувано, најмногу ја заинтригира односот меѓу членовите на кралското семејство, а особено начинот на кој сите се однесуваа кон принцот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шок видео од ПОГРЕБ: Ја ставил раката на коленото на ќерката на починатиот па направил нешто скандалозно!

Видеото ги запали социјалните мрежи и предизвика низа критики на сметка на „романтика“ Видеото на кое се гледа како маж ја запросува својата девојка на погреб пред ковчегот на нејзиниот татко ја шокираше јавноста и предизвика бројни критики. Објавен е на профилот на TikTok на корисникот „M.Mojela“, а на него …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимката од причестувањето на едно девојче направило хаос на мрежите: Го земала ВИНОТО, и ја запрепастила цела црква како и свештеникот!

И свештеникот не знаел што да прави Стефани Хајдебринк, медицинска сестра од Брендон во Јужна Дакота, на својот профил на TikTok сподели што правела нејзината седумгодишна ќерка за време на првото причестување. Идејата на причестувањето е да се испие само малку вино, кое ја претставува крвта на Исус, но девојчето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Марија Груевска приреди светски спектакл во полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“ – и се пласира во ФИНАЛЕТО!

Секогаш оригиналната и атрактивна Марија Груевска повторно подготви спектакл за жирито и публиката… Марија Груевска настапуваше во полуфиналната вечер на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено, младата пејачка настапуваше во дуел со Мустафа Мехиќ. Младата битолчанка се претстави со песните „Веруј у нас“ и „Остачу слободан“. Како и секогаш, …

Повеќе »

Свештеник ги шокирал сограѓаните во црквата, а потоа го направил овој гест – „Заминувам, СЕ ЗАЉУБИВ!“

Необичен момент кој ги збунил сите Дон Рикардо Чекобели, свештеник од централна Италија, ја напуштил мисата признавајќи дека се вљубил. Рикардо го замолил бискупот Гвалтиер Сидисмонди веднаш да го ослободи од своите должности за да и се посвети на девојката со кое сака да се ожени. „Се вљубив и сакам …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Србите исмејуваат тв водителка поради тоа како го нарекла православниот свештеник

Водителката на српската телевизија Happy , Јована Јеремиќ, е главната тема на социјалните мрежи откако за време на најавувањето на гостите, наместо титулата црковен великодостојник, протоереј ставрофор, ја спомнала расата куче, стафорд. „Протојереј Стафорд и Рајко Đурчевиќ, новинар“, прочитала Јована од ливчето хартија. Снимката наскоро стана вирална, а многумина не …

Повеќе »

(ВИДЕО) МУ СЕ СУДИ ЗА РАЗВРАТ – СВЕШТЕНИК НА ОЛТАР СЕ СНИМАЛ СО ДВЕ ДОМИНО ДАМИ: Скандалот сите ги шокирал, а еве како реагирала црквата!

Свештеникот Тревис Кларк бил уапсен откако наводно снимал сексуални односи со две дамино дами на олтарот на една црква во Луизијана. Архиепископот од NЊ Орлеанс, Григориј Ајмонд, наредил да се отстрани и изгори олтарот на црквата Свети Петар и Павле во Римокатоличката црква во Перл Ривер. “„Неговото мизерно однесување е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Благослов од небо, ама буквално:Тексашки „Топ ган свештеник“

Римокатоличкиот архиепископ Густаво Гарсија-Силер (63) одлучил на необичен начин да им даде благослов на граѓаните на Сан Антонио, Тексас. Тој благословил од авионот, но го најавил и претстојното отворање на црквата… Тоа е птица, тоа е авион, ама не, тоа е архиепископот горе во воздухот! Во мал жолт авион, тој …

Повеќе »

#Бидете одговорни-Останете дома – Еден свештеник одвел 20. села во карантин: Суперносител на вирусот одвел 40.000 луѓе во опаност од заразата

Индиец, инаку свештеник, ги игнорирал советите да се самоизолира по враќањето од Италија и Шпанија, соопштија официјалните лица… Индиските власти во северната држава Пенџаб ставиле во карантин скоро 40.000 жители од 20. села, како резултат на инфекција со корона вирус од едно лице, пренесуваат светските медиуми. Балдев Синг, на возраст …

Повеќе »