Tag Archives: свекор

(ФОТО) Распарчена манекенка: Полицијата нашла делови од нејзиното тело во фрижидер кај свекорот

Телото на младата манекенка било пронајдено распарчено, а деловите биле оставени во фрижидер во изнајмена куќа во Хонг Конг. Аби Чои (28) била манекенка во подем од Хонг Конг која ја красеше насловната страница на едно списание во Монако токму овој месец. Полицијата дошла до ужасно откритие во куќа во …

Повеќе »

ИСПОВЕД – Отишла на меден месец и не можела да поверува што се случило: Сакала да се забавува со сопругот, а потоа СВЕКОРОТ направил неверојатна работа!

По завршувањето на венчавката, повеќето младенци едвај чекаат да одат на меден месец. Слично размислувала и една девојка додека нејзиниот свекор не се појави на романтично патување. Жена од САД со сопругот отишла во Мексико да ужива во меден месец. Впивајќи го сонцето на нивниот едномесечен одмор, жената се чувствувала …

Повеќе »

(ФОТО) Откриено што принцот Филип и пишувал на принцезата Ди во писмата – „Само глупав човек би ја напуштил Дијана за Камила“!

Принцот Филип јавно го осуди својот син принцот Чарлс кога реши да ја напушти принцезата Дајана поради Камила, а еден од кралските дописници Ричард Кеј за „Дејли мејл“ открил уште неколку непознати детали од врската на Филип и Дијана. Дијана наводно им се доверила на своите пријатели во една прилика …

Повеќе »

(ФОТО) УЦЕНЕТА – Британскиот двор не избирал средства против неа: Принцезата потклекнала пред уцената на која не би се согласила ниту една мајка!

Познато е дека односот помеѓу Бакингемската палата и Лејди Ди беше полна со расправии и нетолеранција, но Дворот отишол чекор подалеку … Кралското семејство и односите на нејзините членови отсекогаш биле теми што ја интригираат јавноста, а еден од поминаа цели 23 години. Иако многу обожаватели на „принцезата на народот“, …

Повеќе »

Секоја чест – НА СВЕКОРОТ МУ ДОНИРАЛА ДЕЛ ОД ЦРНИОТ ДРОБ И МУ ГО СПАСИЛА ЖИВОТОТ: За подвигот на оваа снаа зборува цел регион!

Нусрет Мумиќ од Живинице во БиХ пензијата ја заработил со работа во рудникот за јаглен „Ѓурѓевик“. Кога требало да се одмори и да ги помине пензионерските денови среќно, овој 65-годишник се разболел. Пред пет години, му била дијагностицирана цироза на црниот дроб. Отпрвин, тој немал идеја колку е опасно и …

Повеќе »