Tag Archives: суви кајсии

(РЕЦЕПТ) ЗАЈАКНЕТЕ ГО ИМУНИТЕТОТ: Моќна комбинација на протеини, здрави масти, витамини и минерали

Потребно е да јадете само една лажица секое утро Сувото овошје е полно со хранливи материи, влакна, витамини и минерали, оревите се полни со протеини, омега 3 масни киселини и магнезиум, бадемите се исклучително богати со антиоксиданси, а семките од тиква содржат здрави масти кои имаат корисен ефект врз здравјето …

Повеќе »

(ФОТО) Посен колач на тетка Љупка

Колачот е превкусен, а лесен за подготовка и вистинско освежување на свечените посни трпези – особено за слава. Состојки: 100 г суви сливи 100 г суви кајсии 100 г ореви 100 г лешници 1 голема лажица суво грозје накиснато во рум 1 лажица какао 1 лажичка цимет 200 г шеќер …

Повеќе »