Tag Archives: сурогат мајка

ТОЈ ЛУД СВЕТ: Бизарното барање на свекрвата ја ШОКИРАЛО сопругата на починатиот син

Понекогаш свекрвите навистина немаат мерка Млада жена останала вдовица, откако нејзиниот сопруг починал по долга и тешка битка со ракот. Само неколку дена по неговата смрт, таа била повикана од нејзиниот свекор и свекрва со многу бизарно барање. Убедени дека ќе се излечи, тие одлучиле да замрзнат неколку примероци од …

Повеќе »

(ФОТО) После мачниот развод од Џони Деп славната глумица станала мајка

Актерката Амбер Херд на Инстаграм открила дека добила бебе. „Многу сум возбудена што ја споделувам оваа вест со вас. Одлучив да имам дете пред четири години. Сакав да го сторам тоа под мои услови”, напишала таа откривајќи дека својата ќерка ја нарекла Оонаг Пејџ. View this post on Instagram A …

Повеќе »

(ФОТО) Алек Болдвин открил како за 5. месеци добил две деца

Познатиот американски актер Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија пред две недели ја добија ќерката Лусија, само 5 месеци откако Хилари го роди синот Едвард, што ги збуни нивните обожаватели.   View this post on Instagram   A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin) Актерот беше многу навреден од …

Повеќе »

(ФОТО) Мисицата после 14. спонтани абортуси родила близнаци

Ирската манекенка Росана Дејвисон беше „Мис на светот“ во 2003. година. Денес е мајка на три деца и е посреќна од кога и да било порано, но патот до мајчинството не и бил лесен.   View this post on Instagram   A post shared by Rosanna Davison (@rosanna_davison) Имено, со …

Повеќе »

(ФОТО) Се’ за љубов на ќерката и нејзината среќа: 51. годишна баба си го родила внучето!

51-годишната Џули Ловинг си го родила внучето. Имено, оваа жена се согласила да биде сурогат мајка на нејзината ќерка Брен Локвуд, откако не успеала да остане бремена. Среќната вест Брен ја објави на Инстаграм.   View this post on Instagram   ⁣ ᴡᴇʟᴄᴏᴍɪɴɢ ᴛᴏ ᴛʜᴇ ᴡᴏʀʟᴅ…⁣ ⁣ 𝑩𝒓𝒊𝒂𝒓 𝑱𝒖𝒍𝒊𝒆𝒕𝒕𝒆 𝑳𝒐𝒄𝒌𝒘𝒐𝒐𝒅⁣ …

Повеќе »

(ФОТО) Раѓа деца за пари: Од три деца купила куќа, два стана а на сопругот автомобил

Алина Стахорска е една од 1.500 Украинки кои минатата година родиле деца по нарачки од странци. Таа во моментов има 32. години и живее во Харков, со своите два сина. Минаогодишното породување за неа било трето успешно сурогат мајчинство. Таа прво родила дете за ирска двојка кога имала 21. година. …

Повеќе »

(ФОТО) СРЕЌНО СЕМЕЈСТВО – Татко на тригодишник, кого на свет го донела бабата, вели:„Ова е најдобра тешта на светот!“

Откако на нејзината ќерка и бил дијагностициран карцином на грлото на матката и лекарите рекле дека единствениот начин да се породи е замрзнување на јајни клетки, Џули решила да стане сурогат мајка. Таа и родила син и денес се пресреќни… Рис Џенкинс (30) од Римни, Јужен Велс,пред три години стана …

Повеќе »

(ФОТО) НА 47. години Роби Вилијамс станал татко по четврти пат

Роби Вилијамс и Ајда Филд повторно станале родители. 46. годишниот музичар и неговата сопруга среќната вест ја потврдиле на Денот на вљубените. Сурогат мајка им родила момче за кого го избрале името Бо Бенедикт Етовен Вилијамс. „Забележете ја разликата. На Свети Валентин ја славиме љубовта на најневеројатен начин. Бо Бенедикт …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО: За 13. месеци станала мајка на четири деца

После три неуспешни обиди за медицинско помагано оплодување и еден спонтан абортус, Трејси Калиендо не се откажала од желбата да стане мајка. Кога од четвртиот обид во ноември 2016 година дознала дека успеала да забремени, решила да даде се од себе повторно да не доживее разочарување. Таа и нејзиниот сопруг …

Повеќе »