Tag Archives: сулејман величествениот

(ФОТО) КАКО ДА НЕ Е ИСТИОТ ЧОВЕК – ЗУМБУЛ АГА засмејуваше со своите гримаси во „Сулејман Величествениот“: Сега е ЗАВОДНИК!

  Сосема сигурно, покрај главните ликови, меѓу најзабележаните во култната турска серија „Сулејман Величествениот бил Зумбул ага… View this post on Instagram #ağlamaanne #ufaktefekcinayetler #sevgilikomşum #ottomanrising #candostlar #alos #aliosman #birceakalay #selimbayraktar @selimbyraktar A post shared by Selim Bayraktar (@selimbayraktarfann) on Jul 15, 2019 at 1:33am PDT Улогата на слугата Зумбул …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем на Канскиот фестивал открила повеќе отколку што треба

Мерјем Узерли, славната Хурем од „Сулејман Величествениот“, на фестивалот во Кан покажала повеќе отколку што е примерено. Глумицата на црвениот тепих прошетала во прозирен фустан и присутните ги оставила со зината уста. Минатата година глумицата со турско-германско потекло се појавила во Кан носеји фустан со длабок шлиц и уште подлабоко …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем објавила преслатка фотка и ги разнежнила фановите

Турската глумица која се прослави со улогата на Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“ ги разнежнила своите следбеници на Инстаграм објавувајќи фотографија од себе и петгодишната ќерка Лара. Турската глумица исклучително е врзана за својата ќерка бидејќи за време на бременоста минувала низ приватна драма поради била во тешка депресија. View …

Повеќе »

(ФОТО) Фановите во шок: Ѕвездата на „Сулејман“ тешко болна!

На границата ме запреа и не ми дозволија да одам во Лондон, бидејќи бев премногу млада сепак отидов на натпреварот под гаранција на премиерот. Влегов во авионот со 50 центи, актерката се прославила благодарение на убавината Актерката Небахат Чехре (74), која е позната по сапунските опери “Сулејман Величествениот“ и „Страстите …

Повеќе »

(ФОТО) Фаталната Шехерезада не личи на себе

Бергузар Корел, една од најубавите турски актерки, со години од тв екраните плени со својата атрактивност , а нашите гледачи ја паметат по улогата на Шехерезаде во серијата “1001 ноќ”. Една од најплатените турски актерки сепрославуви со улогата на прекрасната Шехерезада, која и донесе светска слава, но и љубовта на …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем критикувана за облеката на црвениот тепих во Берлин!

„Таа изгледа слатко, облечена во склад со годините. Тоа не е спорно ако вака облечена оди да прошета преку ден…“ Мерјем Узерли која нашата публика ја засака по улогата на Хурем во серијата „Сулејман Веичествениот“ била во Германија, на филмскиот фестивал ва Берлин, да го промовира својот нов филм, „Place …

Повеќе »

(ФОТО) Шокантно признание на Хурем: „Сакав да исчезнам, сакав да ме нема, да сум мртва!“

Тешко ја поднесувала славата со која се здобила со улогата на Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, а сето тоа се одразило на нејзиното здравје. Дури помислувала и’ на самоубиство… Мерјем Узерли (34) никогаш не криела дека нејзиниот живот не бил лесен. И покрај тоа, глумицата со германско и турско потекло …

Повеќе »

(ФОТО) Мерјем Узерли: Убавата „Хурем“ никогаш немала среќа во љубовта, а била и камшикувана…

Минатата година се свршила за бизнисмен, но среќата не траела долго. Сопственикот на компанија за изнајмување јахти поради неа од Турција се преселил во Берлин, но двојката во октомври ја раскинала свршувачката… Мерјем Узерли е родена на 12, август 1983. година во германскиот град Касел, во мешан брак на мајка …

Повеќе »