Tag Archives: судски процес

(ФОТО) КРАЛИЦАТА СЕ „ОТКАЖАЛА“ ОД ПРИНЦОТ ЕНДРЈУ: Одземенеи му се сите воени и благородничките титули, ќе му се суди како на обичен човек

На ПРИНЦОТ Ендрју му се одземени воените чинови и кралските титули, а тој ќе се брани како граѓанин во тужбата за сексуален напад, соопшти Бакингемската палата.– Со одобрение и согласност на кралицата, на кралицата и се вратени воените чинови и кралските титули на војводата од Јорк, се наведува во соопштението …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕМА ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ЗАТВОР – ОСУДЕНИ РОДИТЕЛИТЕ МОНСТРУМИ КОИ МАЧЕЛЕ И УБИЛЕ МАЛО МОМЧЕ: Што правела социјалната служба која знаела за Артур цели 3. години?

Британскиот суд донел одлука за еден од најлошите случаи на злоупотреба на деца во историјата на земјата. Маќеата која уби шестгодишно момче кршејќи му ја главата и таткото кој го малтретирал, изгладнувал и го принудувал детето да спие на подот, се прогласени за виновни за убиство. Ема Тастин е прогласена …

Повеќе »

Година и пол возел бесплатно на автопат, секогаш со истиот изговор

Возач од Хрватска дури 88. пати го користел автопатот без да плати патарина. Доминик (37) цела година и половина возел бесплатно на автопат. Во тој период 88. пати ја поминал наплатната рампа и излегол на посакуваниот излез, без воопшто да плати. Како е тоа можно? Всушност, се покажало – сосема …

Повеќе »

(ФОТО) Пензионерка во пижами го избодела сопругот: „Сакав во срцето, но тој го нема“

Пенелопе Џексон, 66-годишна пензионерка од Велика Британија, ладнокрвно го убила сопругот и смирено чекала полицијата да ја приведе. „Мислев да го избодам директно во срцето, но тој го нема“, им рекла на полицајците кога им се јавила за да го пријави убиството од небрежност. Британската полиција добила необичен повик кога …

Повеќе »

ТОЈ ЛУД СВЕТ – Љубовницата му го уништила бракот, пророчка му ги земала парите, а тој бара правда и 25.000 долари на суд

Американец тужи пророчка која тврдела дека, за поголем износ, може да ја отстрани магијата што вештерка, на барање на неговата љубовница, ја ставила во неговиот брак. Мауро Рестрепо тврди дека пророчка му ветила дека повторно ќе биде среќен ако и плати 5.100 долари за да направи магија. Но, откако платил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Познат француски фудбалер починал после 39. години минати во кома

Жан-Пјер Адамс, француски фудбалер, починал на 73-годишна возраст, откако 39. години минал во кома. Адамс имал 34. години кога паднал во кома во 1982. година. Тоа се случило по анестезијата што ја добил за време на рутинската операција на коленото во болницата во Лион. Тие тогаш рекле дека на операцијата …

Повеќе »

После 9. години Ѓоковиќ ја дочекал одлуката на судот

ОРГАНИЗАТОРИТЕ на егзибицискиот натпревар од 2012. година, во кој играа НовакЃ оковиќ и Густаво Куертен, се должни на српскиот тенисер да му го исплатат остатокот од долгот што никогаш не е платен, одлучил судот во Бразил, со што заврши спорот кој траеше девет години. На Ѓоковиќ требало да му бидат …

Повеќе »

(ВИДЕО) УАПСЕН ПА ЗАВРШИЛ НА ПСИХИЈАТРИЈА: Британец не сакал да носи маска – Го чека робија и парична казна!

БЕНЈАМИН Глин, 39-годишен Британец е уапсен во Сингапур, бидејќи за време на возењето со подземна железница не сакал да стави маска на лицето. Тој бил притворен во психијатриска болница откако судскиот процес кој се води против него бил окарактеризиран како „одвратно“, пишува „The Telegraph”“. Судењето за Глин започнало во четвртокот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОБЕЛОДЕНЕТ СКАНДАЛ: Славна професорка ги злоставувала децата – објавена морбидна снимка!

РОДИТЕЛИТЕ на децата кои посетувале часови по уметничко лизгање на една од спортските академии во Москва поднеле кривична пријава против професорката Татјана Шилина, која наводно ги тепала и понижувала децата за време на тренингот. Според руските медиуми, семејствата на малтретираните деца барале таа да биде отпуштена поради бруталните методи што …

Повеќе »