Tag Archives: судија

Серхио Рамос поради навреди на судијата ќе го пропушти „Ел класико“?

Капитенот на Реал Мадрид има шанси да го пропушти „Ел класико“, односно натпреварот со Барселона поради непроистојно однесување… Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос може да биде суспендиран четири натпревари поради пријавата на делегатот по средбата од 7. коло од првенството на Шпанија со Атлетико (0-0). Капитенот на Реал го …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВОСПИТАНО И БЕЗОБРАЗНО: Неуспешна борба на Кириос со себе, судијата и Хачанов

Рускиот тенисер Карен Хачанов се пласира во осминафиналето на Мастерсот во Синсинати откако го совлада Ник Кириос со 6:7, 7:6, 6:2, во мечот кој го одбележа непримереното однесување на Австралијанецот. Русинот победата ја забележал за два часа и 17 минути. Можел мечот да биде и порано завршен бидејќи Хачанов сервирал …

Повеќе »

„Ригорозна“ казна од УС опен за Серена Вилијамс: Бесот ќе ја чини 1% од наградата!

Американската тенсиерка Серена Вилијамс е казнета со 17.000 долари поради кршење на три правила во финалето на Отвореното првенство на САД во Њујорк. Вилијамс во финалето загуби од јапонската тенисерка (20), Наоми Осака со 2:6, 4:6, но беше во центарот на вниманието поради своето однесување и навредите упатени на судијата …

Повеќе »