Tag Archives: судија

КАКВИ ТОРТИ, КАКВИ БАЛОНИ?! Розово контра сино во најблескавата пресметка на сите времиња: Вака се открива полот на бебето кога родителите имаат (пре) голема фантазија!

Кечерот што го претставувал момчето носел сини хеланки и здолниште, додека девојчето го претставувал борач облечен во розово… Забавите за откривање на полот на бебињата станаа популарни последниве години, а идните родители тоа најчесто го прават со пукање на балони или сечење торта. Како и да е, двојка од Њу …

Повеќе »

ЧУДНА ОДЛУКА – ГО ОБВИНИЛ СЛАВНИОТ ГЛУМЕЦ ДЕКА ГО НАПАСТВУВАЛ КОГА ИМАЛ 14 ГОДИНИ: Дошло до НЕВЕРОЈАТЕН пресврт во случајот – сите се ЗБУНЕТИ!

Судската постапка против актерот Кевин Спејси, во која се наведува дека тој сексуално нападнал тинејџер, ќе биде отфрлена. Имено, станува збор за граѓанска постапка, а наводниот напад се случил во осумдесеттите години од минатиот век, бидејќи обвинителот одбил да го открие неговиот идентитет. Според странските медиуми, федерален судија минатата недела …

Повеќе »

(ВИДЕО) Судијата го оштетил „Баерн“: Свирел фаул а Навас го срушил соиграчот

По натпреварот помеѓу Пари Сен Жермен и Баерн (0:1) во четвртфиналето од Лигата на шампионите, еден детаљ беше масовно споделенна социјалните мрежи. Парижаните до последниот момент се плашеа дали ќе одат понатаму, иако Баерн играше далеку од начинот на кој играше минатата сезона кога стигнаа до кровот на Европа. „Светците“ …

Повеќе »

(ФОТО) Бура во Шпанија – пред „Ел класико“ го промениле судијата

Пред најголемиот натпревар во шпанскиот фудбал меѓу Реал Мадрид и Барселона, кој ќе има огромно влијание на шампионската трка, дојде до промена на главниот судија, само ден пред натпреварот. Матео Лахоз се повредил за време на натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Баерн и Пари Сен Germермен, па нема да …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРАМЕН ЧИН – Судијата од Халанд барал автограм! Коментаторите: „Тоа не се прави!“

МАНЧЕСТЕР СИТИ синоќа ја победи Борусија со 2:1 во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите. Домаќините поведоа во 19-та минута со голот на Кевин Де Брујн, а Борусија израмни преку Реус на шест минути пред крајот. Но, гостите не издржаа и Фил Фоден му донесе победа на Сити …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вака изгледа ВАР во 10. минута на продолжението кога газда на клубот е пратеник во парламентот

Вчера на Натпреварот за шампион во кувајтската лига, веројатно е забележана најлошата одлука откако во светскиот фудбал се користи ВАР. Ал Кувајт го победил Ал Сахел со 3-2 на гостувањето од пенал во 11-та минута од судиското продолжение, иако во 87-та минута губеле со 2-1. На домаќините им бил исклучен …

Повеќе »

Уште еден пораз за Анџелина Џоли во борбата со Бред Пит

На Анџелина Џоли и бил одбиен предлогот за дисквалификација на судијата Џон В. Одеркирк, кој веќе четири години ја води постапката за развод со Бред Пит. Станува збор за судија кој, меѓу другото, ја венчал двојката во 2014 година, но тој е и приватно добар и со адвокатскиот тим на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ролан Гарос: Ѓоковиќ повторно погоди линиски судија во главата!

Новак Ѓоковиќ со топка повторно го погоди линискиот судија во главата. За среќа, овој пат немаше дилема дали тој имал намера или ги прекршил правилата. Овој пат, сè се случи надвор од играта, но интересно е што овој вид на лоша среќа повторно му се случи на Новак. Сервисот на …

Повеќе »

(ФОТО) Шокантни откритија за судијата поради кој Новак е дисквалификуван

Новак Ѓоковиќ не сакал да каже, поради почитување на приватноста, но моментот на „пет минути слава“ за семејството на линискиот судија, поради што беше дисквалификуван од УС Опен, беше посилен од тоа. Медиумите од американскиот град Овенсборо пишуваат дека се јавило семејството, на судијата кој Ѓоковиќ случајно го удрил во …

Повеќе »