Tag Archives: судење

(ФОТО) ХОРОР – САРА (46) ИСЧЕЗНАЛА ПРЕД ЕДНА ГОДИНА: Мајката на пет деца водела мирен живот а потоа и се загубила секоја трага – Сега нејзиниот бивш дечко е обвинет за убиство!

Сара Велгрин (46) исчезнала на 10 октомври минатата година а за нејзиното убиство бил обвинет човекот со кого живеела. Мајката на пет деца исчезнала од домот во Кент, Англија, кој го делела со своето момче, таксистот Бен Лаком (39). Нејзиното тело сè уште не е пронајдено. Имала нова работа, работела …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГРЕШКИ ЗА ЦЕЛ ЖИВОТ: 19. годишен рапер после хитот во кој признал убиство добил 55. години затвор

Младиот американски рапер Тај – К е осуден на 55. години затвор за убиство, а хит песната за тоа, која ја објавил како бегалец, била вклучена во доказниот материјал на обвинителството. Тејлор МекИнтур (19) со уште шестмина мажи е прогласен за виновен за убиството на Итан Волкер во Менсфилд (Тексас) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Led Zeppelin: Култниот хит е плагијат!?

Судскиот панел од 11. судии од Деветиот окружен американски апелационен суд се согласил дека ќе ја сослуша жалбата на славната група Led Zeppelin во тужбата за авторски права, во која се тврди дека групата наводно го украла својот рок хит „Stairway to heaven” од 1971. година од инструментал од 60. …

Повеќе »

(ФОТО) Семејството е најважно: Ова е најмилото на Гордана Јанкулоска

Последните месеци името на ексминистеркеата Гордана Јанкуловска, поради судењата, често се појавува во јавноста… Така прво се дозна дека е бремана, па потоа дека роди син…а сега кога треба времето да го минува со бебето таа е повторно по судовите поради минатите дејствија… низ солзи во завршните зборови за случајот …

Повеќе »

(ФОТО) Шокантни докази на судењето на Харви Вајнштајн: Продуцентот открил детали од односот со наводна жртва!

Харви Вајнштајн и неговата наводна главна жртва биле во интимна врска многу години по настаните во обвинението, тврди одбраната на американскиот продуцент која тие тврдења ги поткрепува со електронските пораки што ги разменувале. Станува збор за жена од трите наводни жртви од обвинението кои продуцентот ги силувал од страна на …

Повеќе »

(ФОТО) Наташа Беквалац после еден месец конечно се појавила во јавност а Лазукиќ не смее да и пријде!

„Сите сме со тебе, запамти го тебе“ и пишувале обожавателите кои ја коментирале фотографијата, охрабрувајќи ја. Пејачката некое време не се појавувала во јавност а сега објавила фотографија со ќерката Хана и коњ… После повеќе од еден месец пејачката, која во приватниот живот доживеа трагедија, Наташа Беквалац (37) објавила фотографија …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Топлес инцидент“: Протестантка се обидела да го нападне Бил Козби

Во Филаделфија започнало повторното судење за сексуално злоставување на американскиот глумец и комичар Бил Козби (80) а првиот ден го одбележал инцидент… Жената ја прескокнала оградата и тргнала кон Козби, но полицијата успеала да ја спречи, а потоа и да ја приведе. Судењето на американскиот актер и комичар, 80-годишниот Бил …

Повеќе »

Сашко Богески го убил крадецот што провалил во неговиот стан: На судот и’ снимката од неговата жена која ја моли полицијата за помош

Сашко Богески кој во мај 2013. година во својот стан во Белград го уби провалникот Владимир Маниќ, вчера пред Вишиот суд во Белград останал при својата одбрана дека таа ноќ само се обидел да го заштити своето семејство и себе. Да потсетиме, во завршната фаза од судењето, покрај изнесувањето на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нова крими драма во кината: Џон Траволта во улога на познатиот мафијаш Готи

Џон Траволта во новиот филм “Gotti” ќе се појави во улога на реална личност – мафијашкиот шеф Џон Готи, а премиерниот трејлер за оваа биографска драма ветува одлична крими приказна. “Gotti” е филм за Џон и неговото семејство, кој влегува во мафијашкиот свет. Филмот ќе го прикаже животот од неговите …

Повеќе »