Tag Archives: судбина

На овие хороскопски знаци им е судено секогаш да имаат ПАРИ

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… На некои знаци им е судено секогаш да имаат пари, додека други знаат како да ги заработат. Овен Водачите, лидери се секогаш на првата линија на фронтот. Тие не …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка и ја оставила како бебе бидејќи е албино: Сега е модел на „Вог“

Еден од 20.000 луѓе во светот се раѓа со албинизам, генетска состојба што носи со себе бел тен и бела коса. Меѓу нив е и Сјуели од Кина, која нејзината мајка ја остави како бебе токму поради албинизам. Ова 16-годишно девојче денес е модел на престижниот магазин „Вог“. Иако повеќето …

Повеќе »

Откријте каква иднина ве чека: ЕВЕ КАКО ДЕНОТ НА РАЃАЊЕ ГИ ОДРЕДУВА НАШАТА СУДБИНА И КАРАКТЕР!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Емотивните луѓе се раѓаат во понеделник, заводниците во петокот … Секој ден во неделата, одредена планета владее и влијае на нашите животи. Денот кога сте родени во голема мера …

Повеќе »

Запишано е во ѕвездите: Како функционираат хороскопските знаци и на што се засновуваат?

Дали некогаш сте се запрашале од каде потекнуваат хороскопите и како позициите на планетите обезбедуваат космичко знаење? Толку многу од нас се потпираат на ѕвездите за да ни дадат увид во нашата иднина, редовно проверувајќи хороскопи за мистичен увид и совети. Хороскопите се темелат на 12. знаци на зодијакот. Зодијакот …

Повеќе »

Во кој месец е родена жената ќе се роди и нејзината судбина: Храбрите се раѓаат во април, скромните во јули…а емотивните во…

Дали верувате дека вашата судбина е одредена уште при раѓање? На карактерот и судбината на жената влијае и месецот на раѓање: Јануари: Најупорните жени се родени во јануари. Тие никогаш не се жалат и не претеруваат. Овие жени ги решаваат сите свои проблеми самостојно – со достоинство и независност. Јануарските …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Лопез се откажала од бракот: „Околностите ни дадоа прилика малку подобро да размислиме – можеби сепак не е судено!“

Венчавката на Џеј Ло и Алекс Родригез е откажана до ново известување, а многумина се прашуваат што се случува во врската на славната двојка? Џенифер Лопез неодамна признала дека таа и Алекс се откажале од нивната венчавка. Многумина биле шокирани од нејзиното последно интервју во кое таа покрена шпекулации. Во …

Повеќе »

Овие 3. знаци ги очекува пресврт на судбината до 19. јануари 2021 година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Започнува владеењето на Јарец – откријте дали Сонцето ќе ги исполни вашите соништа во овој земјан знак! Сонцето, планетата на виталноста, изгрева од огнениот Стрелец и влегува во земјаниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАГИЧНА СУДБИНА – Се сеќавате на комичната двојка „Олио и Станлио“: Засмејувал милиони а доживеал страшна судбина!

Неговите последни денови не би ги посакале на никој… Оливер Харди, се здоби со популарност заедно со британецот Стен Лорен, кој го сочинуваше комичното дуо „Станлио и Олио“, и ги насмејуваше луѓето на целата планета. Омилениот дебел човек, како што популарно го нарекуваа, при крајот на својот живот, преживеа вистински …

Повеќе »

(ФОТО) ЉУБОВ ПОСИЛНА ОД СЕ – Животот ги раздвоил во детството: Ниту не наслутувале какво сценарио ќе им приреди судбината 20. години подоцна!

Им било судено да бидат заедно Лора Шил и Мет Гродски имаат бајка. Уште во предучилишна возраст, Мет им кажал на своите пријатели дека двајцата ќе стапат во брак. Дваесет години подоцна, тие се венчани. Мет и Лора се запознале на предучилишен престој во Феникс. Како што напишал Мет на …

Повеќе »