Tag Archives: судбина

Што за ВАС открива денот кога сте родени: Владетелите се раѓаат во вторник, а среќниците на овој ден…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Деновите во неделата го добиле името по седумте видливи планети, а во антиката се верувало дека денот на раѓање има големо влијание врз карактерот на човекот и неговиот животен …

Повеќе »

СУДБИНА – СЕ ВРАБОТИЛА КАКО СЛУГИНКА КАЈ БОГАТА „НАПОРНА“ СТАРИЦА: Кога видела ЕДНА ФОТОГРАФИЈА, се вознемирила! Следувал ШОК!

Многумина ќе речат дека животот е полн со случајности. а можеби всушност судбината не води таму каде што треба да бидеме. Ова е една таква приказна. Триш имала 18 години кога ја нашла мајка си на подот, онесвестена. Таа штотуку дошла дома од училиште и ја стави чантата на пултот …

Повеќе »

ТРАГИЧЕН крај: Синот на легендарниот актер го загубил животот на снимање на филм поради фатална грешка

Синот на легендарниот Брус Ли е убиен за време на снимањето на „Врана“ Култниот филм, адаптација на расказот „The Crow“ на Џејмс О’Бара, во режија на Алекс Пројас, стана светски хит, но малку е познато дека зад неговото снимање се крие мрачна вистина. Имено, главната улога во оваа реализација му …

Повеќе »

Овие ТРИ ОСОБИНИ носат среќа во животот: Судбината ги наградува луѓето само со тој став

Среќниот живот зависи исклучиво од нас и нашите погледи на светот На сите веќе ни е позната таа позната реченица „како зрачиш, така привлекуваш“ која се покажа како вистинита. Луѓето кои ги придружува среќата и на кои ни се чини дека сè им е лесно, не се оние кои немаат …

Повеќе »

Изберете еден од четирите ЏОКЕРИ, и тој ќе ви открие се за вашата судбина ВО СЛЕДНИТЕ ТРИ ДЕНА

Добро погледнете ја сликата, па изберете го џокерот кој најмногу ви се допаѓа. pic.twitter.com/BMDjVNoCra — Chichak (@Chichak_0310) May 20, 2022 Прва карта Она што ви треба сега е смиреност. Веројатно сте доживеале стрес, кавги и конфликти во последно време. Време е да ја вратите изгубената ментална рамнотежа. Да, има многу …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕШТО НАЈЕРОТИЧНО НА СИТЕ ВРЕМИЊА – Минута што влезе во историјата: „Изгледаше како водење љубов со претседателот пред 40. милиони луѓе“

Дознајте што точно се случило ноќта кога Мерлин Монро му пеела серенада на ЏФК во Медисон Сквер Гарден во Њујорк … Годината е 1962. Фаталната русокоса Мерлин Монро се обидувала да го оживее својот препознатлив приватен и професионален живот. Таа сè уште била голема филмска ѕвезда, но нејзиниот филм „Неприлагодени“ …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИРОНИЈА НА СУДБИНАТА – Се појавило старо видео на кое Вил Смит исмева ќелав човек

ИНТЕРНЕТ. Ништо не заборава. Ниту видеото на кое Вил Смит се потсмева на човек кој си ја бричи главата. Создадено е во раните 90-ти, на шоуто Арсеније Хол. Личноста со која Смит се потсмева е Џон Б. Вилијамс, басистот на бендот The Posse кој настапил на шоуто. Видеото беше објавено …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се заљубила во бездомник: И ги одбил парите – денес имаат деца!

ЈАСМИН Гроган се заљубила во бездомникот Макаули Мурки кога го видела пред супермаркет. Таа решила да му понуди пари, но тој одбил. Наместо тоа, тој се понудил да и помогне со торбата што ја носела, пишува Дејли Стар. – Еден ден сретнав бездомник во супермаркет. Му понудив пари, но тој …

Повеќе »

(ФОТО) Со застрашувачка реченица ја тешела ПРИНЕЗАТА ДАЈАНА: Грејс Кели како да ја предвидела нивната ТРАГИЧНА СУДБИНА

Принцезата Грејс од Монако, поранешна холивудска актерка во светот позната како Грејс Кели, и никогаш зажалената принцеза Дијана имаат слични животни приказни: и двете живееле навидум бајки, и двете биле несреќни и двете загинаа во сообраќајни несреќи. Сопругата на Рение III од Монако почина во 1982. година, една година откако …

Повеќе »