Tag Archives: судар

(ВИДЕО) Седнале во најпосакуваниот спортски автомобил, ја вклучиле камерата и потоа удриле во дрво!

Во поплавата на спортски вести, едно име не се симнува од насловната страница, но и од усните на возачите-ентузијасти. Секако, зборуваме за новата „Супра“, а подолу можете да видите како изгледала првата жртва од сообраќајна несреќа што се случила во Мериленд. И’ додека возачот на јавниот автопат нагазил „до даска“, …

Повеќе »

(ВИДЕО) На некои и полукружното свртување им е проблем па вака завршуваат!

Ова е еден од најчудно изведените маневри со полукружно свртување со фатално завршување. Полукружното свртување е еден од стандардните маневри во сообраќајот на кој возачот пристапува кога сака да го промени правецот на движерње за 180. степени, односно половина круг. А, најчесто излегува лошо кога ќе сака да се направи …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКО ДИЛЕРИ НА ДРОГА СПАСИЛЕ ПОЛИЦАЈЦИ: Во полициска брканица се превртел патролниот чамец а потоа круимчарите со дрога помогнале – но потоа, приказната нема баш среќен крај!

Тројцата шпански полицајци кои паднале во море откако нивниот брод се превртел за време на потерата по дилери на дрога, на крајот биле спасени од самите шверцери на дрога, кои биле бркани од полицајците. Неочекуваното спасување дошло кога полицискиот брод бркал глисер со четворица осомничени шверцери со дрога надвор во …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОГА ТРЕБА ДА БИДЕ ЌЕ БИДЕ: И’ двајцата, на време, виделе дека дека ќе се судрат и свртеле на страна, но…

Оделе едн кон друг, секој на своето моторно возило. На време реагирале со свртување на страна. Сепак, сударот бил неодминлив. Но, ова изгледа потполно лудо:

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЛУПАВО А И МАЛЕР: Пијан седнал зад управувач и удрил во ПОЛИЦИСКА КОЛА!

Да се седне пијан зад управувач, најблаго кажано е неодговорно, а псоледиците можат да бидат фатални. Една од поправедните е што удрил во полициски автомобил… Од Америка ни доаѓа несекојдневно видео. Надзорните камери на полициската патрола снимале звтомобил од спротивен правец кој видно кривел по сообраќајната лента. Кога опасно се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Возел во спротивен правец а потоа наишол шлепер…

Возењето во спротивен правец редовно завршува со фатална несреќа, и тоа без оглед на локацијата. Последниот пример доаѓа од Колорадо, од патот I-74 од Илиноис, каде дошло до тешка несреќа кога возач на камионет возел во спротивен правец. Неговото возење го снимил возач од друг автомобил, а судејќи според снимката, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Филмска сцена на автопат: Заспал и со своето „BMW“ се забил во „кров“ на тунел!

Возач на BMW минал вистинска авантура додека спиел зад воланот… Контролните камери снимиле неверојатна сообраќајна несреќа на словачкиот автопат близу Попрад. 44. годишен возач на BMW поради умор заспал зад воланот и автомобилот таман пред тунелот почнал да врти надесно. Кога свртел од патот удрил во бетонската пречка која во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Платен мир: Тенисерката се договорила со семејството на загинатиот и ја избегнала вината!?

Познатата тенисерка не била виновна за сударот кој се случил, но сепак се договорила вонсудски, иако не е познато за кој износ станува збор. Американската тенисерка Венус Вилијамс се договорила со семејството на човекот кој загинал во сударот во кој и таа учествувала, пренесува CNN. Во несреќата, во јули 2017. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фетел го обвинува Хамилтон за несреќата во Монца!

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, го обвини Луис Хамилтон од Мерцедес, за сударот во Монца, во Формула 1, за Големата награда на Италија. Хамилтон денеска победи во Монца, а на самиот старт го преминал Фетел во кривина. Фетел го закачил Хамилтон, болидите се судриле, а Ферари се сврте на патеката …

Повеќе »