Tag Archives: судар

(ВИДЕО) Како лош возач бега од полиција?

Камерите во Соединетите држави фатиле возач што по автопатот бегал од полицијата. Кога полицијата се обидува да го фати бегалец, тоа е сцена која е исклучително популарна во филмовите. Сега добиваме нештоналик на тоа, освен тоа што главниот актер не е добар возач, што ја прави целата приказна уште поинтересна. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЛУЧАЈНО ИЛИ НАМЕСТЕНО – Морбидна несреќа во Мелбурн:Камион удрил полициски автомобил а потоа се судрил со „Порше“ – Загинале четири полицајци!

Во судар помеѓу меѓу камион и полициски автомобил во Мелбурн загинале четири полицајци, објави АП. Камионот удрил во полицискиот автомобил, по што излетал од лентата и се судрил со „Порше“ кое налетало на него. Инаку, возачот на „Порше“ бил запрен 50.минути пред судирот поради пречекорување на брзината. После сударот, тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Идиот во тунирано Порше „летал“ по Менхетн – имал судар па се обидел да избега!

Среќа во несреќа е што поради пандемијата на коронавирус улиците во Њујорк се празна и е избегната поголема несреќа. А, приказната оди вака.Тунираниот болид автомобил на „Порше“ се движеше со огромна брзина по 11-та авенија и, откако возачот изгуби контрола над возилото, се удрил во друго паркирано возило. Иако автомобилот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Купил ново „BMW M5“ и го искршил после само 11. километри!

Задоволството на возење во новиот BMW M5 болид траело само неколку минути… Деталите за несреќата, во поголем дел, не се познати, но судејќи по фотографиите и видеоматеријалот сопственикот на BMW удрил во дрво со голема брзина. Иако на прв момент може да се види дека станува збор за стандардна приказна …

Повеќе »

(ФОТО) Момчиња од салон украле две Ламборџини – не отишле далеку!

Полициската патрола била малку изненадена кога во раните утрински часови, на раскрсница, ги видела двата нови теренски автомобили „Ламборџини“. Во 3:05 часот во ноќта се огласил алармот во салонот на Ламборџини во предградието на Бостон. Една минута подоцна, започнала полициска патрола, а наскоро две скапи автомобили и еден Шевролет биле …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ТРГНЕТЕ ГИ СИТЕ СТОЛБОВИ КОГА ВОЗАМ: Штом седнал на моторчето момчето удрило во првата пречка!

„Кога знае да вози велосипед и тротинет, тогаш веројатно ќе знае и да управува со минијатурен мотоцикл“, сигурно помислил таткото на ова момче, кога го седнал на мал, но моќен мотор. Меѓутоа, веќе следниот момент следело болно отрезнување. Кога тргнало детето се „забило“ во првиот столб. За среќа, минал без …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вака изгледа судар со автомобил без воздушни перничиња!

Да, на некои пазари производителите и понатаму продаваат автомобили без сигурноста опрема која е стандард во Европа и остатокот на развиениот свет. На таканаречениот пазар во развој, каде цената на автомобилите е пресуден фактор на пазарот, а законот малку наклонет кон пасивна и активна сигурност на автомобилите, производителите неретко нудат …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАВИЧНИ СЦЕНИ ОД ПАТИШТАТА – ДВА СУДАРИ ЗА НЕКОЛКУ МИНУТИ: Застрашувачки снимки од автопат во Чешка!

Лизгавите патишта честопати се причина за несреќи, што е покажува и снимката од чешкиот град Киншперка. Чешката полиција објавила видео на кое е забележано како за две минути се случиле неколку судари. Поточно, еден автомобил прво се судрил со противпожарно возило. Автомобилот се лизгал понатаму, а потоа уште еден дошол …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ што останува од автомобилот при судар со 75 км/час!

Брзината на движење е 75 километри на час. Познато е дека автомобилите се најслаби на удар од страна, кога патниците се заштитени само од страничните воздушни перничиња и структурата на вратата со дополнителни засилувања. Не е изненадувачки што дури и при пониски брзини, ваквите судари можат да завршат со сериозни …

Повеќе »