Tag Archives: судар

(ВИДЕО) Со BMW-om соборил скутер и продолжил да вози – Го запреле!

КАМЕРА снимила уште еден случај на сообраќајна несреќа што ја поддржува тезата за возачите на БМВ. Овој пат станува збор за невнимателен возач на џип БМВ, снимен на пат во Полска. Камера од автомобилот го фатила BMW X5 во моментот кога удрил во скутерот додека се возел и го соборил …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАКА СЕ ПРАВИ ТОА ВО СВЕТОТ – СТРАШЕН КРАЈ НА ЕДНА КАРИЕРА: ПОЗНАТИОТ ГЛУМЕЦ ДОБИЛ 8. ГОДИНИ РОБИЈА – Пијан удрил во друг автомобил и го усмртил возачот…

Михаил Јефремов, еден од најголемите и најпознати руски актери, осуден е на осум години затвор за сообраќајна несреќа што ја предизвикал во алкохолизирана состојба. Тој на 8. јуни годинава преминал во спротивна насока со „џип чероки“ и удрил во автомобилот однапред, убивајќи го возачот на другото возило. Јефремов бил толку …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Судар од 3,5 милиони евра: Во швајцарските Алпи се судриле Бугати и Порше!

Во несреќата учествувале 5. возила Несреќата се случила на патод со многу свиоци на преминот Санкт Готхард во Швајцарија кога возачите на „Бугати“ и „Порше“ решиле да претекнуваат. Приказната вели дека Бугати и Порше налетале на две побавни возила, мерцедес Ц-класа и кампер пред него. Возачот на Бугати решил да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нешто само пукнало, а потоа следел пожар: Ужасен судар на две возила на бензинска пумпа!

Возачот кој се свртел кон пумпата претходно не дал сигнал за вртење… Страшен судир на два автомобили е забележан на бензинска пумпа во близина на Северен Бранзвик во Њу Џерси. Возачот кој имал намера да стави бензин, не дал претходно предупредување дека ќе сврти кон бензинската пумпа на патот, а …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТЕН СУДАР НА РУСКИ АЕРОДРОМ: Цистерна удрила во „Ербас“ – избегната катастрофа!

Цистерна за гориво и авионот „Ербас А321“ се судриле на московскиот аеродром „Шереметјево“, а еден од вработените е повреден во инцидентот. Aeroflot Airbus A321 (VP-BAX) was seriously damaged while parking at Moscow-Sheremetyevo Intl AP (UUEE), Russia when a fuel tanker crashed underneath the nose. The driver cabin was demolished. The …

Повеќе »

Првпат објавена фотографија од ледениот брег поради кој потонал „Титаник“

Фотографија од ледениот брег за која постои сомнение дека е виновникот за потонувањето на славниот брод „Титаник“ се појави 108. години по катастрофата. Црно-белата фотографија, наводно, била снимена два дена пред тонењето и ја снимил капетанот на бродот кој тогаш го минувал Атлантикот. Капетанот В. Вуд, кој беше член на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со жолт Ламборџини се забил во заден дел на жолто Ламборџини

Камерите фа не снимиле, малкумина би поверувале дека се случила сообраќајна несреќа во која имало два идентични супер спортски автомобили. Од времето на поранешната држава, не беше толку вообичаен случај во судар да учествуваат два идентични автомобили со иста боја, но да се судрат две скапи автомобили и тоа е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНА СНИМКА – СТРАВИЧЕН СУДАР ВО РУСИЈА, ДЕТЕ ИСПАДНАЛО ОД ВОЗИЛОТО: Возач – херој го спасил малечкиот и во последен момент го тргнал од улицата!

Во градот Кабаровск во југоисточна Русија, надзорните сообраќајни камери забележале шокантна глетка. Во еден момент, возачот на комбето преминал во спротивната лента, кога се случил фронтален судар со автомобилот. Поради силината на ударот, од патничкото седиште, низ прозорецот на комбето, детето испаднало на улица. Excellent Reaction! | Man saves child …

Повеќе »

(ВИДЕО) СУДАРОТ БИЛ НЕИЗБЕЖЕН: „Летал“ со “Тесла“ 110 км/час, не го видел превртениот камион а не реагирал ниту автопилотот!

Автомобил „Тесла“ се движел со брзина од околу 110. километри на час на автопатот во Тајван кога удрил во превртениот камион. Возилото било на „автопилот“, но интересно е што ниту возачот, означен само како Хуанг,не видел огромен камион како стои на средина, додека возачот на камионот сигнализирал да забави. Бидејќи …

Повеќе »