Tag Archives: студии

НОВИ ФОТОГРАФИИ – И’ покрај критиките за последната кампања, Хајди Клум повторно позирала со својата ќерка во долна облека

Хајди Клум и нејзината ќерка Лени повторно позираа во долна облека за кампањата на брендот Intimissimi, откако многумина претходното снимање мајка и ќерка го опишаа како „вознемирувачко“. Хајди (49) и нејзината ќерка Лени (18) носеа соодветна црвена долна облека додека учествуваа во снимањето за новата кампања на Intimissimi. Манекенката ја …

Повеќе »

(ФОТО) ГИ ОСТВАРИЛА ЖЕЛБИТЕ А НАЈУБАВАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ НЕКОГАШ ПРОДАВАЛА КРВ ЗА ДА ПРЕЖИВЕЕ: Мажите често ја напуштале, но сега таа го живее ЖИВОТОТ ЗА КОЈ СОНУВАЛА

Никол Шерцингер сега е една од најмоќните убавици, а некогаш сама се борела за парче леб и образование… View this post on Instagram A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger) Никол Шерцингер, сопственичка на прекрасен глас, важи за една од најубавите дами на светската јавна сцена. Сепак, животот не ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се омажила принцезата која поради љубов се откажа од титулата и обештетување од 1,2 милиони евра

ПРИНЦЕЗАТА Мако, внуката на јапонскиот император, се омажи во вторникот по долгогодишни контроверзии околу нејзината заедница со вереникот Кеи Комур, но таа се откажа и од традиционалните ритуали и значителен финансиски надомест. View this post on Instagram A post shared by royals_cradit_in the world (@royalskids_cradit) Јапонската телевизија ја прикажа Мако …

Повеќе »

(ФОТО) Момчето од серијата “Два и пол мажи“ – пуленот на Чарли Шин – денес не личи на себе!

Симпатичното момче од серијата „Два и пол мажи“, кое играше со Чарли Шин и Џон Крајер цели десет години, сега е возрасен човек кога ретко кој би можел да го поврзе со неговата поранешна улога. Ангус Т. Џонс (27), кој го играше Џејк во серијата од 2003. до 2013. година, …

Повеќе »

ДОБРОДЕТЕЛСТВО ПОЛНО СО СПОМЕНИ: Семејството Балашевиќ врачило вредни подароци на Академијата за уметности во Нови Сад

Двомесечниот молк на кој се препуштиле по смртта на кантавторот Ѓорѓе Балашевиќ, неговото семејство за прв пат го прекинало за кратко, по повод 47-от роденден на Академијата за уметности во Нови Сад. На таа културна институција каде што дипломирале и ќерките на Ѓорѓе и Оливера – Јована глума, а Јелена …

Повеќе »

ХИТ транспарент на мајка чиј син дипломирал после 10. години

Дека Македонија не е единствената земја во регионот што има „вечни студенти“ докажува фотографијата од Хрватска на која мајка пука од среќа затоа што нејзиниот син дипломирал. Сања е нов фаворит во регионот откако ја прослави дипломата на нејзиниот син со соодветен транспарент. Исцрпените мајки со „деца“ кои сè уште …

Повеќе »

Т-клетките се најголема надеж во борбата против новите соеви на вирусот корона

Новото истражување покажува дека човечкото тело произведува силен клеточен имунолошки одговор на новите соеви на коронавирус по вакцина или прележан ковид, што ги прави помалку опасни отколку што се сметаше порано. Истражувачите од Институтот за имунологија Ла Јола и Универзитетот во Калифорнија ги испитале одговорите на Т-клетките на новите сорти …

Повеќе »

Руските лекари пронашле ЛЕК ЗА КОРОНА!? Одобрен антивирусниот лек „Коронавир“

Една од водечките руски фармацевтски компании го продава лекот „Коронавир“ за лекување на пациенти заболени со вирусот Ковид-19. Коронавир е една од првите лекови во Русија и во светот кој не се бори против компликациите предизвикани од вирусот САРС-КоВ-2, туку против самиот вирус. Русите одобрија лек за вирусот корона! Откако …

Повеќе »

Отворен повик за студирање на постдипломските студии на Меѓународната бизнис академија на Економски факултет – Љубљана, во Скопје

Можност за успешно искачување кон врвот во вашата професионална кариера! Пред еден месец Државниот Економски факултет – Љубљана при Универзитетот на Словенија, преку својот Регионален центар во Скопје, го отвори уписот на постдипломски студии на Меѓународната бизнис академија (IBA – International Business Academy, Master programme). Аплицирањето е отворено до 15 …

Повеќе »