Tag Archives: студентка

(ФОТО) Доказ дека бајките навистина постојат: Приказна за продавачката на цигари која станала кралица!

На изненадување на јавноста Шпанскиот кралски дом на 1. ноември 2003. година ја објавил свршувачката на Летиција Ортис со престолонаследникот… Кралицата на Шпанија,Летиција, не е родена со сребрена лажичка во раката. Таа, токму како и сите обични луѓе, како млада носела фрмерки и морала да работи работи од кои сега …

Повеќе »

(ФОТО) Поради случајна фотка на студентка и се променил животот!

Анок Јаи шетала по забавата која ја организирал Универзитетот „Хауард“ во Вашингтон. Еден фотограф ја замолил да му позира и оттогаш во нејзиниот живот ништо не било исто… Студентка на државиот универзитет Плимут, 19. годишната Анок Јаи била една од девојките кои фотографот ја снимил за галеријата на најдобро облечени …

Повеќе »