Tag Archives: студент

(ВИДЕО) Студент по психологија нашол решение: ОВА прашање ја подобрува секоја НАПНАТА СИТУАЦИЈА во врската

Студент по психологија го објавил своето искуство на Тик Ток а неговото видео стана вирално Видеото на студентот по психологија и блогер Том Хулмер, во кое тој го споделува прашањето што и го поставува на партнерката секогаш кога се во напната врска, за само неколку дена добило над 4.000 коментари …

Повеќе »

(ФОТО) Студент со години се снимал како седи пред компјутер. Поради тие фотографии се збогатил!

Силтан Густаф Ал Гозали, студент по информатика од Индонезија, се збогатил преку ноќ. Во период од четири години, тој направил речиси илјада селфи седејќи пред својот компјутер. Потоа својата колекција на фотографии ја трансформирал во NFT (уникатни дигитални ставки кои се купуваат, продаваат и складираат на блокчејнот). Мислел дека би …

Повеќе »

Студент (20) прв пат цела ноќ пиел со другарите а потоа УМРЕЛ: Поради предизвик на ЈуТјуб ја оставил неутешната мајка!

Таа верувала дека нејзиниот сакан син никогаш нема да направи вакво нешто… Кога полицијата во англискиот град Виган затропала на нејзината врата наутро, Кристи Каниф, знаела дека нешто не е во ред со нејзиниот син Мајки. 20-годишникот никогаш не излегувал надвор. Вежбал салса, тренирал ММА вештини и живеел потполно мирен …

Повеќе »

Починал глумецот Метју Миндлер (19) – пред тоа го воделе како исчезнато лице

Актерот Метју Миндлер (19) бил пронајден мртов во близина на колеџот каде студирал, неколку дена откако било пријавено неговото исчезнување. Исчезнувањето на младиот актер, познат по улогата во комедијата „Нашиот брат идиот“, било пријавено во средата, откако не се вратил во студентскиот дом на Универзитетот Милерсвил, каде што студирал. Последен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како студент спасил 4. годишник заглавен под возот

Еден студент скокнал на помош на 4-годишно момче кое заглавило под воз во Кина. Тој паднал во тесниот пролаз помеѓу возот и станицата. Патниците се обиделе да го спасат, но не успеале. Тогаш студентот влегол во тесниот простор и го извадил момчето. Пролазот бил толку тесен што студентот морал да …

Повеќе »

ХИТ транспарент на мајка чиј син дипломирал после 10. години

Дека Македонија не е единствената земја во регионот што има „вечни студенти“ докажува фотографијата од Хрватска на која мајка пука од среќа затоа што нејзиниот син дипломирал. Сања е нов фаворит во регионот откако ја прослави дипломата на нејзиниот син со соодветен транспарент. Исцрпените мајки со „деца“ кои сè уште …

Повеќе »

(ФОТО) Бил здрав, животот бил пред него – а умрел од ковид!

Случајот со младиот спортист Чад Дорил најдобро зборува за тоа колку е подмолен Ковид 19. Тој бил совршено здрав, но ја загубил битката со вирусот. Чад Дорил, студент на Државниот универзитет „Алапачијан“ во Бун, Северна Каролина, бил во совршена форма. Имал само 19. години. Тој бил висок и слаб. Играл …

Повеќе »

РАЗВИЛ АНТИТЕЛА – Маж од Мериленд би можел да биде првото успешно вакцинирано лице против Ковид – 19!

Според Дејвид Рах, дипломиран студент по имунологија, кој учествува во испитување на вакцина против коронавирус, тој би можел да биде првиот човек кај кого се покажало дека вакцината имала ефект. Мажот од Мериленд верува дека може да биде еден од првите луѓе што успешно се вакцинирале против коронавирусот, откако се …

Повеќе »

(ФОТО ТРАГЕДИЈА: Студент се убил откако со месеци трпел тортура од неговата девојка

Обвинетата во моментот се наоѓа во родната Јужна Кореја, а обвинителството се надева дека доброволно ќе се врати во САД… Дваесетидвегодишниот Александер Уртула, студент на Универзитетот во Бостон, се самоубил после месеци тортура од страна на неговата девојка. Како што покажа истрагата, Инјанг Ју (21) постојано му испраќала пораки да …

Повеќе »