Tag Archives: сцени

(ФОТО) Пред и после специјалните ефекти: 17. фотки од снимање кои би можеле да ве изненадат

Процесот на снимање може да биде многу комплициран, а понекогаш и интересен како и самиот филм.Bright Side собрал фотографии кои откриваат тајни од сетот, а би можело да ве изненади како бројни филмови (и по некоја серија) изгледаат пред специјалните ефекти. 1 Maleficent 2 Aquaman – каскадери 3 The Avengers …

Повеќе »

(ФОТО) Прва фотографија од последната сезона на „Игри на престолите“!

Насловната страна на новиот број на магазинот Entertainment Weekly ја донесува првата официјална фотографија од последната сезона на серијата „Игри на престолите“. На неа ги гледаме Денерис Таргаријан и Џон Сноу во прегратка, на снег. Инаку, осмата и последна сезона на „Игри на престолите“ ќе биде емитувана наредната година на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Понудени на продажба голи слики од Џенифер Анистон!

Голи слики на актерка Џенифер Анистон се нудат за продажба на Е-беј. Во описот на огласот се вели дека “сликите настанале на врвот на кариерата на Џенифер Анистон”, во 2013. година, кога глумела во филмот „Ние сме Милерови”. Сликите, инаку се од филмот – поточно од сцената во која е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најшокантни кадри од земјотреси било кога снимени!

Сите се плашиме и од самата помисла на тресење на земјата, особено оние кои преживеале силни земјотреси. Но, тие поместувања на почвата, тресења се страшни за секого…И, што е уште пострашно, во секој момент во некој дел од светот се случува некаков земјотрес… Во видеото подолу ви донесуваме снимки од …

Повеќе »

(ФОТО) Нови детали од снимањето на филмот „The Irishman”: Роберт ДеНиро во необични чевли

Роберт ДеНиро и Ал Пачино се двете имиња кои сигурно мораат да се појават во секоја дискусија за најдобрите глумци на сите времиња. Но, откако се објавени новите детали за снимањето на филмот „The Irishman” најмногу се зборува за чевлите на ДеНиро. Во идниот фил на Мартин Скорцезе, „The Irishman”, …

Повеќе »