Tag Archives: сцени

(ВИДЕО+ФОТО) Маргот Роби за сцената со оргија во новиот филм: „Се прашував дали можеме да ја покажеме“

Холивудската актерка Маргот Роби признала дека не е сигурна дали новиот филм „Babylon“ во кој глуми може да содржи такви експлицитни сцени со оргија, додека нејзиниот колега Бред Пит признал дека количината на голотија во филмот била шокантна, дури и за него. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кијану Ривс: „Ова е најтешкиот филм што сум го снимил, но затоа е толку добар“

Неодамна, за време на гостувањето на еден панел во Бразил, актерот открил кој филм му бил најтежок за снимање досега. Станува збор за новиот, четврти дел од акциониот филм „John Wick – Chapter 4“, кој во кината ќе пристигне следната година. „Во однос на акцијата, ова е најтешкиот филм што …

Повеќе »

ПОСЛЕДИЦИ ОД СКАНДАЛОТ – ИСФРЛЕНИ СЦЕНИ СО АМБЕР ХЕРДА ОД НОВИОТ АКВАМЕН, А СЕГА ОТКРИЕНА ПРИЧИНАТА: Еве што велат продуцентите за поранешната сопруга на Џони Деп!

Судската битка на Амбер Херд со Џони Деп воопшто не и помага на кариерата. Откако во 2017. година стана дел од „Лигата на правдата“, а потоа го сними хитот „Аквамен“, нејзината кариера сега стагнира. Амбер е свесна за лошиот период во кариерата, а тоа го потврдила и во сведочењето пред …

Повеќе »

(ФОТО) Шварценегер предизвикал тешка сообраќајна несреќа: Жена со повреди на главата итно пренесена во болница

Арнолд Шварценегер (74) доживеа тешка сообраќајна несреќа, неговиот теренец се превртел на друг автомобил, а возачот е тешко повреден. Актерот пет минути пред несреќата бил надвор со синот Патрик, а несреќата се случила бидејќи актерот свртел лево, додека стрелката за вртење лево била сè уште црвена. Актерот го возел теренец …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џерард Батлер на снимањето на „Copshop“ повредил три лица

Џерард Батлер признал дека предизвикал целосен хаос на снимањето на новиот филм „Copshop“ за време на само еден ден снимање, кога успеал да повреди три лица додека ги правел своите каскадерски сцени. За среќа, никој не е сериозно повреден, но шкотскиот актер се пошегувал дека имал толку тежок ден што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овие типови ги „рекреирале“ славните сцени од филм „Глуп и поглуп“ – снимките се урнебесни!

„Глуп и поглуп“ е една од најпознатите комедии на сите времиња. Џим Кери како Лојд Крисмс и Џеф Даниелс како Хари Дан не насмеаа до солзи. Многу сцени од тој филм се трајно запаметени, а сега двајца пријатели од САД ги пресоздадоа и снимија получасовно видео. Погледнете ги култните сцени …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали ви се верува дека овој секси актер утре ќе наполни четириесет години?

Британскиот актер Том Хидлстон, најпознат по улогата на Локи во стрип-филмовите „Тор и одмаздници“, утре ќе го прослави својот четириесетти роденден. Насловната фотографија на текстот е всушност кадар од филмот „Високо покачување“, во кој актерот ја покажал својата завидна фигура, покривајќи ги интимните делови со кошула. Сцената во која тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девет филмови кои ги вознемириле луѓето повеќе од било кој хорор

Љубителите на хорор се склони кон филмови за кои многу луѓе ги сметаат за застрашувачки и вознемирувачки, но понекогаш дури и филмовите што не се направени како хорор можат да бидат прилично вознемирувачки. Тимот на „BuzzFeed“ наведе кои филмови исплашиле и вознемириле повеќе од каков било хорор. 1. Parasite, 2019. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вин Дизел објавил снимки зад кулисите:„Ова се Брзи и бесни 9!“

Во видеото, полициските автомобили бркаат, а потоа доаѓа црн автомобил и застанува. Потоа, снимателите трчаат кон автомобилот и го снимаат Вин како излегува и гледа наоколу… Американскиот филмски актер Вин Дизел (52) обожавателите на „Брз и бесни“ ги почестил со сцена зад кулисите. Неговата „специјална“ сцена се случи на улиците …

Повеќе »