Tag Archives: струја

(ВИДЕО+Рецепт) Покажала како да се направи спреј за облека после кој не е потребно пеглање!

Корисничката на социјалните мрежи Мила Шантел открила како да направите средство со кое можете да заборавите на пеглање облека. Таа направила спреј користејќи две чаши вода, лажица бел оцет и лажица регенератор за коса. Таа рекла дека го испробала спрејот врз светла и темна памучна облека и се покажало одлично …

Повеќе »

(ФОТО) Најмалечката Тојота вози на струја, а позната е и цената!

АКО мислевте дека IQ е најмалото што ќе видите од Тојота, сте се излажале… И додека профилот не открива минијатурни димензии, изометрискиот поглед јасно покажува минимализам во однос на димензиите. Наречен е C + pod и е создаден врз основа на концептот прикажан во 2019 година во салонот во Токио. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нико Розберг пазарил хрватски хиперавтомобил

Поранешниот возач и шампион во Формула 1, Нико Розберг, се почестил со електричен спортски автомобил со хрватско прозводство. Кога најдобрите светски возачи купуваат возило за себе, тоа е внимателно следено бидејќи ни открива до одреден степен како размислуваат, и уште поважно, што сметаат дека вреди да си купат професионалните возачи …

Повеќе »

(ФОТО) ПИЈАНИТЕ И ГОСПОД ГИ ЧУВА – СЕ КАЧИЛ НА БАНДЕРА И ИСЧЕЗНАЛ ВО ОБЛАКОТ ИСКРИ: Студент од Охајо сега очајнички бара пари за своето лекување!

Студент од Охајо се искачи на бандера,, веројатно во обид да се докаже пред група колеги на забава, а потоа случајно допрел високонапонски кабел. Тој паднал од висина од 15. метри на земја и некако ги преживеал и’ електричен удар и падот. Видеото, кое продолжува на социјалните медиуми, прикажува маж …

Повеќе »

(ВИДЕО) За цена на еден Ајфон сега можете да купите турбина на ветер која може цела куќа да ја снабдува со струја за цел живот

Индиската фирма „Avant Garde Innovations” развила ефтина турбина која работи на ветер и која може да генерира 3-5 kW струја дневно За иста цена како и за Ајфон сега можете да купите турбина на ветер која може да ја снабдува вашата куќа со струја, цел живот. Пинараји Вијајан, главен министер …

Повеќе »