Tag Archives: струен удар

Поранешен шпански фудбалер (38) пронајден мртов – настрадал од мобилен телефон во када

ТАЖНА вест од Шпанија. Сантијаго Отеро (38), поранешен шпански фудбалер и поранешен играч на Овиедо, е пронајден мртов во својот стан. Несреќниот Отеро го пронашла неговата сопруга, која се вратила дома наутро од ноќната смена, а според првите информации, причината за несреќата е бизарна. Фудбалерот починал од струен удар предизвикан …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВЕЧЕРТА МИРНО СИ ЛЕГНАЛА А НАУТРО ЈА НАШЛЕ МРТВА: (Девојчето (14) ја убило нешто што сите го прават пред спиење!

Во Казахстан, 14-годишно девојче починало откако го оставила својот „паметен телефон“, над креветот, приклучен за да се наполни преку ноќ. Се верува дека девојчето починало од струен удар. Трагедијата се знае дека се случила ноќта на 28. септември. Што се однесува до марката на смартфон, засега нема информации. Смртта на …

Повеќе »

ПОЧИВАЈ ВО МИР ЛЕГЕНДО: Трагично загина Ванчо Петрушевски

Еден од најпознатите македонски актери, Ванчо Петрушевски, почина денес на 67.годишна возраст. Како што известуваат медиумите, причината за смртта е струен удар. По ударот, била веднаш повикана Брза помош, но за жал било предоцна да се спаси животот на Ванчо. Ване!!!Која ми јавија, прво што помислив беше дека и ова …

Повеќе »