Tag Archives: стрии

Четири ПРИРОДНИ состојки кои ја намалуваат видливоста на ИРИТАНТНИТЕ СТРИИ

За жал, повеќето жени не можат да избегнат стрии, поради различни животни околности, и тие најчесто се појавуваат на стомакот, колковите, градите и задникот, на различна возраст. Без оглед во каква состојба се, важно е да знаете како можат да се ублажат, или со козметички производи или со природни состојки, …

Повеќе »

(Рецепт) Домашен мелем од само 3. состојки: Длабински ја хидрира кожата и може да спречи настанување на стрии!

Користете го овој мелем превентивно за да спречите настанок на стрии Стриите се оштетување на сврзното ткиво што се јавува поради брзото истегнување на кожата, а може да се дефинираат и како лузни. Стриите најчесто се појавуваат на местата на телото кои се најмногу изложени на истегнување, како што се …

Повеќе »

(ФОТО) Најпознатата плус-сајз манекенка позирала потполно гола со синот на градите

Откако пред неколку дена во бикини го покажа своето тело откако се породи, плус-сајз манекенката Ешли Греам за магазинот „Elle“ позираше целосно гола со својот син Исак на градите. Во интервјуто што се најде во новото издание, кое излегува во август, Греам зборуваше за мајчинството. „Имам неколку членови на семејството …

Повеќе »

(Рецепт) Алое вера и кокосово масло – природен крем за вашата кожа: Отстранува пеги на кожата, стрии и лузни!

Сите ние сме свесни за големите придобивки од алое вера и кокосовото масло и ги користиме во нашите секојдневни животи, но дали некогаш сте се запрашале што ќе се случи ако измешате алое вера и масло од кокос? Одговорот на тоа го научивме од народни билки. Во оваа статија ви …

Повеќе »

Таен руски рецепт од 2. состојки: Отстранува брчки, старечки пеги и стрии!

Сосема природно, ефтин и достапен за секого По 25 години, откриен е тајниот рецепт за гел кој решава многу проблеми со кожата. Тој бил подготвен од козметолозите на Клиниката Кремљ за сопруги на тогашните членови на кабинетот. Сите ние сме добро запознаени за неверојатните придобивки на алое вера и кокосовото …

Повеќе »

(ФОТО) Само две состојки кои сигурно ги имате дома и 20 минути дневно за потполно исчезнување на стриите

Нема жена која на некој дел од своето тело нема стрии… Без оглед дали нагло сте ослабнале или не сте ја негувале кожата за време ан бременоста – како последица од тоа се појавуваат стрии. Оние бели лузни кои го бележат нашето тело и од кои е многу тешко да …

Повеќе »

Руски рецепт од 2. состојки: Отстранува брчки, старечки пеги и стрии

Потполно природен, ефтин и достапен на сите После 25. години е пронајден таен рецепт за гел кој решава многу проблеми на кожата. Го подготвиле козметичари на клиниката во Кремљ за сопругите на тогашните членови на владата. Сите сме добро запозанени со неверојантите предности на алое верата и кокосовото масло и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Градот на лавовите, совршено место за патување и истражување нови култури!

Еве ги темите на новиот Урбан Блок: – Какви треба да бидат препаратите кои успешно ќе ги отстранат стриите и целулитот и ќе го подготват Вашето тело за летото – Очилата се многу повеќе од заштита од сончевите зраци, тие се моќен моден додаток, а какви модели ќе се носат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сабота: „Урбан блок“ со нови теми!

Во денешното издание на „Урбан блок“ ќе проследите: – разговор со доктор Тихомир Цветковиќ на тема капилари – причината за нивното појавување и како да ги третираме – како да го намалите стресот со јога вежби – ве водиме во Мароко

Повеќе »