Tag Archives: страв

Од кои жени, во хороскоп, најмногу се плашат мажите?

Тие знаат што сакаат од животот и стремат кон тоа, и никој не се осмелува да им застане на тој пат. Тие се интелигентни, храбри и со својот став им втеруваат страв во коски на момците. Тие се родени во следниве хороскопски знаци: Овен За нив често се вели дека …

Повеќе »

(ФОТО) Денес е Петок 13.: Зошто овој ден е најнепожелен и се смета за опасен?

Петок, 13-ти, од памтивек, до сега го предизвика нејасното чувство на страв кај многу луѓе. На овој датум, многумина се толку загрижени што дури и не излегуваат од дома. Други одбиваат да патуваат со авион, патуваат воопшто, други го одложуваат купувањето на дом, итн. Рестораните и забавните објекти остануваат празни. …

Повеќе »

(ФОТО) Од рај до пекол: Наташа Беквалац преплашена го одбегнувала Лука а тој се криел од татко и!

Сопружниците, за семејниот инцидент кој се случил пред десетина дена одвоено дале искази, а во својство на сведок била испитана и дадилката. Лазукиќ има забрана на приоѓање на пејачката… Откако српската пејачка го пријавила бидејќи, како што тврди, нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ (37) брутално ја претепал, Наташа Беквалац (37) и …

Повеќе »

(ФОТО) Шенон Доерти ја победила свирепата болест, но ја мачат стравови…

Глумицата користејќи ги социјалните мрежи со следбениците ги делела искуствата за време на лекувањето на ракот на дојка. Сега тврди дека е здрава, но не може да се справи со последиците од тешкото опоравување… Шенон Доерти (46) после борбата со ракот со дојка, поради што имала мастектомија, хемотерапија и зрачење …

Повеќе »

(ВИДЕО) Елен ДеГенерис ги преплашувала славните за време на Ноќта на вештерките

Елен ДеГенерис е многу креативна домаќинка која во своето шоу на гостите им приредува интересни изненувања. Ги „тера“ да играат разни игри при што можат и да се намократ (цели) или пак да учествуваат во разни квизови…но и да ги исплаши. И, токму такво видео по повод Ноќта на вештерките …

Повеќе »

(ВИДЕО)Дали вие би се осмелиле на ваква „ризична“ разонода?

Често храброста најдобро ја проверуваме на места кои за љубителите на адреналинот се секојдневна работа. Но, како е со „обичните смртници“. Погледнете како регирала група туристи кои сакале да чекорат по висок стаклен мост, или да се лулаат во провалија… Would you do this? Posted by Viral Video on Mittwoch, …

Повеќе »