Tag Archives: страв

МАСОВНИ ТЕСТИРАЊА ПОРАДИ ТРИ НОВИ СЛУЧАИ: Итни мерки на кинеските власти поради страв од повторно ширење на корона вирусот

Во последните 24 часа кинеските власти вршат масовни тестови поради три нови случаи на ковид-19 – откриени се два случаи во провинцијата Внатрешна Монголија, а еден во Шангај. Властите во градот Мазули во Внатрешна Монголија наредиле затворање на училиштата, забраниле јавни собири и организирале задолжително тестирање за сите граѓани, бидејќи …

Повеќе »

Еве од кои особини на секој хороскопски знак луѓето се плашат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој од нас има некоја мрачна страна, а астролозите тврдат дека е поврзана со хороскопот. Според порталот Bustle, луѓето се плашат од овие ваши црти, па ако не внимавате …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД НА МЛАД ТАТКО – „Кога нашиот син се роди, сопругата не можеше да поднесе што има Даунов синдром. Си замина а јас останав!“

„Во ниту еден момент не помислив да го напуштам мојот син, тоа би било навистина нехумано. Со сопругата наскоро се разделивме, и започнав нов живот како самохран татко на ‘сончево’ дете“, вели тој Евгениј Анисимов (33) од Русија не можел да замисли да го остави своето дете во сиропиталиште како …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГРИЖА – Самохрана мајка на две деца покажала ШТО КУПИЛА ВО НАБАВКАТА НА ХРАНА: Завршила на телевизија, а поради неа ГОРАТ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ!

Самохрана мајка на две деца е на удар на јавноста откако на сите им покажала што купила во набавките на храна. Ема Тара (26) од Ланкастер е на удар на целата нација откако во програмата во живо покажала што купила во набавката на храна. Додека Англија се бори со нов …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци имаат најмали шанси за брак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… БРАКОТ не е за секого. Некои луѓе се многу исплашени од идејата за доживотна обврска, и ако им се верува на астролозите, хороскопскиот знак може да ви открие кои …

Повеќе »

Мажите многу се плашат од жените родени во овој хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сè повеќе се зборува за жени од кои мажите се плашат и ретко влегуваат во врска со нив од страв да не останат инфериорни. Паметните, убави и успешни жени …

Повеќе »

(ВИДЕО) НИКОГАШ НЕ СЕ ЗНАЕ: Пред споменик Џесика Алба имала блиска средба со отровна змија

Опкружена со дрвја, Алба започнала да ја вади заштитната маска од лицето и во тој момент забележала огромна змија на земјата, блиску до нејзините нозе. На многу луѓе не им е сеедно кога се во близина на змија, а стравот дополнително се засилува кога змијата е прилично голема и опасна …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОЧЕКУВАНО – Снимка која го обиколи светот: Мечка му пришла на автомобилот и ја отворила вратата, а потоа следел ПРЕСВРТ!

Хозе Луис Рамос и неговите пријатели решија да поминат релаксирачки викенд во природа во Каролина. Но, не било сè мирно како што се надевале. Имено, додека тие биле во викендичката, а нивните автомобили напред, некој решил да ја искористи можноста. Тоа била мечка, која одлучила малку подобро да го запознае …

Повеќе »

СОВЕТИ – Трикови како да се победат нападите на паника

Седнете на удобно столче или тросед во максимално опуштена положба… Напад на паника може да му се случи на човекот било каде: на работа, дома, во превоз. Психолозите советуваат да бидете подготвени и запомнете неколку едноставни правила. 1. Потсетете се: никој во светот не починал од напад на паника. И …

Повеќе »